.

.

Hyundai ОЕМ Спојки Роб Цилиндар (CSC) Имајќи Единица од Valeo Компатибилен со 2010- Hyundai Genesis Coupe 2.0 L 4cyl Турбо, 3.8 L 6cyl (41421-38000)

Hyundai ОЕМ Спојки Роб Цилиндар (CSC) Имајќи Единица од Valeo Компатибилен со 2010- Hyundai Genesis Coupe 2.0

DEN 2159.76
Достапност
Залиха

Прецизност усовршувајќи на хидраулични цилиндри се набљудувани под OE контрола на квалитет стандарди.Anodyzing позлата на цилиндар тела зајакнува површината, да се обезбеди непречено функционирање на клипот, и отпорен на корозија.Топлина отпорни и продолжен живот Етилен Пропилен Каучук (EPDM) заптивки се спречи истекување.Брз одговор дизајн реагира на возачот спојки и кочница педалата на текст.СЛЕДНИОТ ПРОИЗВОД што Е КОМПАТИБИЛЕН СО : 2010 - 2016 година Hyundai Genesis Coupe (2.0 L 4cyl Турбо, 3.8 L 6cyl).Valeo (ПЗЗ/Valeo) е Индустриски Лидер во OE Спојки Технологија, Иновација, Квалитет и Продажба во светот.Една третина од сите нови автомобили и лесни камиони содржи Valeo спојки делови.Valeo произведува екслузивно замена пренос делови, вклучувајќи спојки колекции, flywheels и хидраулика за речиси сите видови на возила. 100% гарантира да дава премија ниво на задоволство на клиентите, Valeo пренос компоненти се направени од најдобрите материјали за да се обезбедат оптимални перформанси и долга-трајни услуга.Valeo делови се целосно тестирани за да се осигура дека ќе го добиете добро инженерните и трајни производи кои ги задоволуваат вашите потреби и строгите стандарди за квалитет.Бренд : Valeo / ПЗЗ Valeo Part Број : CSC-03 Hyundai ОЕМ Број : 4441421-38000 Replace вашата неуспешна спојки роб цилиндар со нов, Hyundai ОЕМ со Valeo роб цилиндар единица.Valeo е основниот капитал (Тиер 1 снабдувач на Audi, BMW, Ford, ГМ, Hyundai, Nissan и "ФОЛКСВАГЕН".Valeo/ПЗЗ Valeo ОЕМ производи се поддржани од страна на водечка индустрија на 12 месеци или 12,000 ми производителот гаранција.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа