.

.

Сјај Рефлектор Панел 35 x 70 (90 x 179cm) со Правец-Доказ Ткаенина

Сјај Рефлектор Панел 35 x 70 (90 x 179cm) со Правец-Доказ Ткаенина

DEN 1918.80
Достапност
Залиха

Реверзибилна Злато/Сребрена 35 x 70" (89 x 178cm) Ткаенини - Реверзибилна Црна/Бела 35 x 70" (89 x 178cm) Ткаенини - Стои Протезата со Ротирачки Род Адаптер - 4x 45" Затегнувачка Алуминиумски Прачки - Најлон торбичката - Ветрот-Доказ Ткаенина За 35" x 70" Рефлектор Panel - Сјај 1 Година Гаранција.Менува секој извор на светлина.Реверзибилна Злато/Сребрена Ткаенина.Реверзибилна Црна/Бела Ткаенина.Сребро за разлика од вас да се погледне за злато за топол тон, бело да се пополни сенка и да ја прилагодите осветлување на ликвидност, и црно за да го блокира скитници светлина или како позадина.СЈАЈОТ 35 x 70" РЕФЛЕКТОР ПАНЕЛ за Полнење додава неверојатна моќ на рефлектира светлината да се трансформира обична осветлена предмет во мулти светлина решение.Рефлексивноста е светлина обликувањето алатка која дава елемент на исклучителна контрола за секој фотограф.Екстра лесна тежина панел собрание е составено од збир на полно тело со големина на реверзибилна ткаенини кои се протегала цврсто и суспендирани, без рамка, од страна на 4 затегнувачка алуминиумски прачки кон линискиот обновлив стојат заградата.Црна/бела материјал може да нежно се пополни, или да ја намалите сенки, да го прилагодите осветлувањето на ликвидност и расположение, без да влијаат на боја за рамнотежа.Две екстра-големи реверзибилна рефлексивни ткаенини се постигнат голем број на ефекти.Среброто страна на Сребро/Злато ткаенина создава најголемо количество на рефлектира светлина.Кога растојанието на панел е важно да ја фотографијата поставена на сребро панел уште светла доволно да дејствува како дополнителен извор на светлина.Тешко рефлексивни работ ефект може да се додаде преку внимателно користење на површината за да галење или пасат вашиот предмет на само прав агол.Злато површината ја менува целокупната боја на предмет со топол сјај, слични карактеристики зајдисонце ефекти.Тоа е особено корисно да им даде на кожата на winsome изгледа заеднички да будоар фото стил.Имајќи ги сите овие опции во преносливата комплет, прави сите разликата во осветлувањето светот.Тоа се претвора вашиот единствен извор на светлина, дури и сонцето, во еден момент на инспирација алатка.Стенд заградата прифаќа 5/8" топ студ a.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа