.

.

Титан Рампи Тешки Алуминиум Полу Камион Столб Рампата 20,000 LB Капацитет

Титан Рампи Тешки Алуминиум Полу Камион Столб Рампата 20,000 LB Капацитет

DEN 988.80
Достапност
Залиха

5 во долго.Овие рампи ви овозможи да се подигне вашето возило 9in од земјата.За безбедност, секогаш користете џек или џек застане ако некој е вршење на одржување под возилото.75 во, врвот на платформа е 20.СПЕЦИЈАЛНО ДИЗАЈНИРАН ЗА ГОЛЕМИ КАМИОНИ : должината на рампата е 43in на врвот на платформа која е 20.Цел вашиот пар на тешки алуминиум столб рампи за вашиот кутија камион, полу или трактор приколка денес!Карактеристики : - Дизајниран за употреба со големи камиони вклучувајќи кутија камиони, полу и трактор приколки. 10 ТОН КАПАЦИТЕТ ПО ПАР : Овие лесни алуминиумски возило рампи имаат засилувања кои обезбедуваат стабилност и структурна поддршка, што ќе ви овозможи да се вчита вашиот камион или трактор приколка со мир на умот.- Нема собрание потребни.Ширина на рампата е 16-1/4" ви даваат многу гуми ширина при возење на или исклучување на алуминиум камион рампата.Тежина од само 90 LB во комбинација, поставување на овие HD столб рампи е брз и безболен, и рампи може да бидат поставени за лесен и компактен складирање.Едноставно отстранување на рампата од кутијата и да се подготвени да го стави да се користи.На HD рампата ќе се подигне вашето возило 9" од земјата, со обезбедување на доволно простор за сервисирање на под превоз и рутина за одржување на таква промена на масло и замена на филтрите и приклучоци.5 и има рампата должина на 43in, овозможувајќи ви да го подигнете ја вашата голема измама за одржување или за прикажување цели.Комбиниран капацитет на овие рампи е 20,000 LB.На HD рампата ќе се подигне вашето возило 9in од земјата, со обезбедување на доволно простор за сервисирање на под превоз и рутина за одржување на таква промена на масло и замена на филтрите и приклучоци.- Вклучува пар на тешки алуминиум рампи.РАМПАТА ДИМЕНЗИИ : Овој пар од алуминиум камион столб рампи тежи 90 LB во комбинација.- Воскресна страна шини и 2" се врати да престане да се спречи вашиот автомобил од тркалање off.Алуминиум рампата е мала тежина и издржливи, обезбедување на вкупно 10 тони или 20.Должината на рампата е 43" на врвот на платформа која е 20-1/2" долго.СИТЕ ЗАВАРЕНИ ДИЗАЈН БЕЗ СОБРАНИЕ : Овие рампи дојде целосно собрани со сите алуминиум тело шевовите целосно запечатени.ТЕШКИ ТРАЈНИ АЛУМИНИУМСКА КОНСТРУКЦИЈА : Нашата semitruck столб рампи се изграден целосно од алуминиум, што го прави силен и во исто време лесен.000 евра LB на капацитетот.Оваа алуминиумски дизајн, исто така ја штити рампи од ' рѓа и корозија, па вашите рампата секогаш ќе продолжи да изгледаат и се врши како нови.Постојат поддржува помогне да се зајакне камион рампата за да се спречи било движење при вчитување на вашето возило.- Тешки и трајни алуминиумски дизајн.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа