.

.

Marmot Жените Нож Работ Јакна

Marmot Жените Нож Работ Јакна

DEN 3780.00
Достапност
Залиха

100% Полиестер.Увезени.Патент затворање.Gore-tex со paclite технологија. 100% цвест снимени.Додадете лесен Marmot Жените Нож Работ Водоотпорен Дожд Јакна за вашиот пакет за неочекувани поројните дождови за време на планината определба.Нејзините GORE-TEX Paclite изградба карактеристики ветер блок, тежина-минимизирање на hydrophobic мембрана која е од суштинско значење кога сте патуваат брзо и светлина.Треба повеќе време за заштита?Оваа дожд палто за жените нуди 100% цвест снимање дека го спречува протекување, прикачен аспиратор со периферните кабелот прилагодување, и прилагодливи drawcord полите и ВЕЛКРО ракави која ја блокира drafts (недовршени).Ако ви се скрши пот, отворете го Pit Zips—zippered вентилација отвори под раце—за да се зголеми протокот на воздух.Центарот-пред патент е отпорен на вода, како што се zippered градите и раката џебови дека stow мали опрема како вашиот телефон, клучеви, и картички.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа