.

.

2 + 2 Различни Пакет - Creekside® Пред-Portioned Солени Путер (2 - 8 мл пакети - прибл. 32 топки по пакет) & Creekside® EZ-СЛУЖИ® Појасни Путер/Ghee Оригиналот (2 - 3.5 оз - 7ct 1/2 оз секој по пакет)

2 + 2 Различни Пакет - Creekside® Пред-Portioned Солени Путер (2 - 8 мл пакети - прибл. 32 топки по пакет) & Creekside®

DEN 1176.00
Достапност
Залиха

Производот може да се користи директно од замрзнувачот за готвење, но доколку се користи за ширење, а потоа се отстрани од замрзнувач најмалку 20 минути за да омекне, пред да се шири.Creekside Уметничките Butters се направени во Grand Rapids, МВР од страна на Butterball Фарми, Inc.Дали ви се користи вистински состојки во вашите производи?Yes (да).Сега уживајте во ресторан-квалитет путер од дома.Различни пакети содржат четири пакети на секој посакуваниот објект.ФАРМА СВЕЖО : Creekside Уметничките Butters вклучуваат само високо-квалитетни состојки.ГАРАНТИРА СВЕЖИНА : Ние брод во една изолирана ладилникот со мраз пакети.Она што производи не ви се нудат?Ние нудиме Creekside Уметничките Путер Dollops, Пред-portioned Солени Путер, и EZ-СЛУЖИ Појасни Путер/Ghee.Едноставно поставете ја саканата количина во или на вашата чинија.Користете ја вашата имагинација, и таму се речиси бескрајно вкус комбинации.Се чува ВО ФРИЖИДЕР ИЛИ ЗАМРЗНУВАЧ : Ние го препорачуваме за ладење на производот веднаш по приемот на вашата пратка.Со брз и лесен оброк првично, користете го само она што ви треба; уживаат во секој залак.КАВГА-БЕСПЛАТНО ГОТВЕЊЕ : Resealable пакување со подготвени да одат пред-portioned путер ви помага бран збогум на неуредна стапчиња или фолија завиткани butters и борејќи се со зачини.Оваа superfood е алтернатива на секојдневниот путер, путер алтернативи, и масло за готвење.Сега уживајте во ресторан-квалитет путер и dollops од дома., компанија која се служеше на ресторан индустрија низ сад за над 60 години.Колку пре-portioned dollops на уметничките путер дојде во секој пакет?Секој поединец Уметничките Путер Dollops и EZ-СЛУЖИ Појасни Путер/Ghee мида школка содржи 7 пред-portioned порции.СЕМЕЈСТВО во СОПСТВЕНОСТ & НАПРАВЕНИ ВО МИЧИГЕН : Creekside Уметничките Путер е направен во Grand Rapids, МВР од страна на Butterball Фарми, Inc.ПРАШАЊА и одговори : Како да го користите Уметничките Путер Dollops?Овие Занаетчиски Butters се пре-portioned да се направи готвење полесно од било кога.ПРЕД-PORTIONED ПОГОДНОСТ : Creekside Уметничките Butters се пре-portioned за погодност со помалку отпад.Повеќе не ќе треба стапчиња или фолија завиткани путер и додавање на дополнителна зачини.Сега секој сад можат да ги користат вашите омилени вкус dollop рецепти.Ние се користи вистински состојки кои живеат до нашите стандарди на Фарма Свежо, Семејна Сопственост, и го Направија во Мичиген.Уживајте во нашата Уметничките Путер Dollops, Пред-Portioned Солени Путер, и EZ-СЛУЖИ Појасни Путер/Ghee Оригиналот.Секој поединец Пред-portioned Солени Путер пакет содржи приближно 32 пре-portioned порции.Велат здраво на кавга-бесплатно со Creekside вкус на Уметничките Путер.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа