.

.

Путер Брод, француски Путер Сад со Вода, Порцелан - Свежо Меки Путер без Ладење, Бело - Подобро Путер & Beyond

Путер Брод, француски Путер Сад со Вода, Порцелан - Свежо Меки Путер без Ладење, Бело - Подобро Путер & Beyond

DEN 479.76
Достапност
Залиха

НЕМА ПОВЕЌЕ ТЕШКО ПУТЕР - Путер продавници во фрижидер е премногу тешко да се шири, додека лево на шалтер ќе се стопи.Оваа порцелански путер чувар е голема за да се задржи вашата путер на собна температура за 2 недели.Можете да имате путер на собна температура подготвени во секое време за тост и сендвичи и не се грижи за spoilage.ОДЛИЧЕН ЗА ОДРЖУВАЊЕ на ПУТЕР МЕКА И SPREADABLE - Има вода контејнер под, така што путер е секогаш мека доволно да се шири, но никогаш не го губи својот стап форма или да се навлажни.ЕДНОСТАВЕН, НО ГЕНИЈАЛЕН СИСТЕМ - путер брод со вода е 3-парче сет.Истурете 1/2 да 2/3 е чаша ладна вода во долниот дел, поставете го вашиот стап на путер во средината парче, и капак со кревање се справи со е третиот дел that sits comfortably врз путер јадење.Повремено проверувајте вода и refresh тоа како потребни.ГОЛЕМА КУЈНА GADGET - Околу 5.8" L x 2.6" W x 1.25" H, држи се до 1 стап на путер.Направени на цврсти и издржливи порцелан.Класичен бел дизајн на натпревари било кујна украси.Машина за миење садови, микробранова печка и фурна безбедно.ЗАБЕЛЕШКА - Подобро Путер & Beyond ќе им понуди бесплатен замена или рефундирање ако сте примиле оштетени или неисправни објект.НУЛА ризици!.Tip1.Refresh вода секој ден или секој 2-3 дена.За најдобри, додадете малку сол или мраз да се задржи свежа.2.Продавница путер јадење подалеку од топлина или сончева светлина.Функционален, добро направен и лесно да use Put ладна вода во дното, путер во средишниот дел.Без ладење е потребно.Нема повеќе кинење до леб обидувајќи се да се шири студен путер.Мека и свеж путер на дофат на вашите прсти.И многу помалку путер се користи за леб, тост, палачинки, или waffles.ДОБАР КВАЛИТЕТ : путер јадење е обложена со светла бела глазура.Тоа го направи на тешки и цврсти порцелан, да ги задржи вашите путер мека, свежа подолго.Здрава & safe approved Never се грижите за штетни токсини нутриенти во вашиот храна.Безбедно да се користи околу вашето семејство.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа