.

.

ZIPCCI 35 Компјутери Бакарна Жица Гкл - Батерија Кабел Завршува - Crimp Жица Терминали Конектори - Прстен Терминали Асортиман Комплет - AWG 6/4/2

ZIPCCI 35 Компјутери Бакарна Жица Гкл - Батерија Кабел Завршува - Crimp Жица Терминали Конектори - Прстен Терминали

DEN 287.76
Достапност
Залиха

Поголема Спроводливост : Жица гкл се направени од 100% annealed electrolytic одделение бакар за максимална прилив, отвор за лесно кабел за вметнување.Анти-Корозија : Овие прстен терминали со конзервирани површината за заштита од корозија, многу издржливи.Лесен за користење : Батеријата кабел завршува со тешки-должност изградба, секој повлечи е втиснат со кабел и дупка големина.УЛ Одобрен : Crimp терминал конектори се дизајнирани за издржливост и тестирани за да се исполнат УЛ стандарди за безбедност.Она што Ќе Добиете : 7 најчестите бакар гкл, Вклучувајќи 1/4"-5/16"-3/8" прстен дупки, вкупно 35pcs (2 AWG 4 AWG 6 AWG/Колосек).Стил : 6-2 AWG Бакар Гкл.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа