.

.

15 Пакет Батеријата Терминал Конектори, 8 Жица Конектори 3/8 Студ Батеријата Кабел Завршува УЛ Тешки Жица Гкл, Голи Бакар претходно биле вклучени со 16 Компјутери 3:1 То?

15 Пакет Батеријата Терминал Конектори, 8 Жица Конектори 3/8 Студ Батеријата Кабел Завршува УЛ Тешки Жица Гкл,

DEN 215.76
Достапност
Залиха

????【Paoicole ќе Ви Испрати 31 КОМПЈУТЕРИ】15 Компјутери AWG 8 гола бакар батеријата терминал конектори кои се направени од 100% annealed бакар со 16 Компјутери 3 : 1 Двоен Ѕид Лепило Топлина се Смалуваат Цевки Цевка, ги задоволат вашите различни потреби. (8pcs Црна и 8pcs Црвено). ????【Детали Сведок Квалитет】батеријата кабел завршува се направени од чист бакар, не е мазна површина внатре, обезбедување на силна спроводливост за максимална прилив.Дизајниран со тешки конструкција за подобрување на висока температура издржливост и механичка сила.Тоа е safty и стабилна. ????【Сигурен Материјали】8 жица конекторите е опремен со 3 : 1 лепило-наредени топлина shrinkable цевки, која може да се примени во индустрија, заштита на животната средина материјал, температурата на работа опсег : 257°F (125°C), подебели и потрајни од 2 : 1 се намали цевка.Тоа обезбедува прецизна и целосна печат, спречува истекување на било лемење, нашата жица намали обвива се сите пре-сече на најчестите големини кои се подобри вашиот ефикасноста на работата. ????【Брзо се Поврзете Инсталација】жица гкл со топлина се смалуваат може да биде лемење или crimped и одговара цврста или заробени жица, тоа е дизајниран како близок крајот подлога, одржување на електрична компонента, батерија и жица од влага. ????【Miltiple Апликации】батеријата кабел Гкл колекции се одлични за дистрибуција кутија, голф коли, соларни панели, морски, домашни апликации, возило, мотор, брод и други надворешни апликации.Може да се користи со компатибилен бакар кабел Аудио жица не може да биде fittable.Ви препорачуваме да ги проверите производот димензии пред купување.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа