.

.

MECCANIXITY R38 15x30mm Влечете Синџир Кабел Жица Превозникот Најлон Отворен Тип 1 Метар со Крајот Конектори за Електрични Машини CNC Рутер

MECCANIXITY R38 15x30mm Влечете Синџир Кабел Жица Превозникот Најлон Отворен Тип 1 Метар со Крајот Конектори за

DEN 1000.80
Достапност
Залиха

На кабелот, повлечете синџир има прекрасен изглед и сјајна површина.Користи широко во CNC машина алатки, 3 D принтери, електронска опрема, стакло машини, вратата и прозорецот машини, роботи, автоматските складишта, и така натаму.Тип : Отворете; Радиус на Свиткување : R38; Внатрешна Големина(H*W) : 15mm x 30мм; Должина : 1 Метар/ 3.28 Ft; Материјали : Најлон.Армирано-најлон, ниска температура отпорност, отпорност на абење, отпорност на корозија.Дизајниран да се опкружувачки и водич флексибилни електрични кабли и хидраулични или пневматски црева поврзан за да се движат автоматски машини.Намалување на триење и стрес на кабли и црева и да се спречи конфузија.Лесен за инсталација и поправка, можете да го поврзете кабли едни со други за да формираат колку што треба.Истакна дека кога подвижен терминал е свиткана во "U" форма, на подолг дел ќе лежи рамно, или на опашката на синџирот ќе се наведнуваат нагоре.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа