.

.

HILLMASTER Тешки Автоматско Портата Latch за Дрвени Огради со Повлече Низа, 7.5 Авто-Заклучување Гравитацијата Портата бравите со Рачка за Надворешна Градина, Базен, Металн

HILLMASTER Тешки Автоматско Портата Latch за Дрвени Огради со Повлече Низа, 7.5 Авто-Заклучување Гравитацијата

DEN 503.76
Достапност
Залиха

【Гравитацијата Авто-Заклучување Врата Latch】Автоматско Градина Портата Latch направен од тешки мерач челична конструкција со Супериорен црна прав грб заврши & Цинк Позлатен отпорност на корозија, со цел да нудат едноставен, но цврсти безбедност за навнатре и нанадвор занишан гејтс и врати, карактеристики на само-latching fingertip порака-исто така може да се управува со кабелот или жица.(Пакет се вклучени). 【Надградба 1.5" Силна Завртка】 Тешки-должност за Приватност Портата Latch применуваат 2020 надградба нови 1.5"(38mm) завртка за да им помогне на поправат портата latch повеќе длабоки и цврсти, Мери 1.4 lb(675g), 4"x2" дебела база-плоча за штрајк бар фиксиран на оградата повеќе durably од една бар, не треба да инсталирате дополнителен рачка на оградата. 【Повеќенаменски】Нашата Безбедност Портата Заклучување на Хардвер за Полнење совршен за дрво гејтс, дрвена ограда, винил портата, тоа исто така може да се инсталира во алуминиумска легура врати, или метални порти(Совети : ве Молиме заменете ги професионални тешко завртки), Употреба на градина, зеленчук фарма, овоштарници, двор, дек, свлечишта, сточарство, бебе портата, базен портата, штала врата, carports, приватноста ограда, од страна на огради, говеда, куче kennels, sheepfold, стабилна, животински пенкала или пилешко кокошарник вратата. 【Лесно да се Инсталира &Padlockable】Подолг само latching брава за влезна врата latch работи подобро за поголем јазот до 1,5" помеѓу портата и ограда пост.Добие подобра засилување со Заклучување или Pin, кога голем куче го чува удира на врата.Може да се padlocked за дополнителна безбедност со обичните катанец (Катанец не се вклучени).Доаѓа со инструкции за инсталација и сите монтажа завртки, погоден за левата или десната страна апликација. 【Професионални Гаранција】Ние сме специјализирани во производство на разни хардверски делови, ве молиме одете најдете сите видови на почетниот хардвер фитинзи треба во HILLMASTER продавница и уживајте во неа!Ако не сте задоволни со нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.Ние сме посветени на обезбедување на професионални производи и се грижат услуга за секој потрошувачите.Пакетот Вклучува : 1x Latch1x Bar1x Pull Прстен со Wire1x Инсталација Instruction8x Upgrade 1.5"(38mm) Screws Multipurpose за Безбедност : ➤Спречување на децата од добивање во базен област за безбедност.➤Изграден на портата за палубата за да се задржи на помали деца далеку од скалите.➤Користи портата latch за кученце врата за да се ограничуваат куче на одредени делови на куќата.➤Голема и да се убедат да се задржи veggie градина вратата заклучена цело време автоматски.Штрајк може да се монтира или на портата или пост и да се користи како левата или десната страна апликација.Подлога lockable за дополнителна безбедност.Прифаќа shackle дијаметар до 0,3".Тешки замав ограда latch со сите сврзувачки елементи вклучени и лесно да се инсталира.Нашите портата ограда хардвер е конструиран за сила и долговечност и ќе ја зајакне вашата единствена порта или ограда безбедност дизајн.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа