.

.

Инвалидска количка Safetybelt Медицински Ремени за Врзување - KELBBO Пациенти се Грижи за Безбедноста Подигнат Стол Половината Круг Количка Појасот за Стари (19 * 7.9 инчен)

Инвалидска количка Safetybelt Медицински Ремени за Врзување - KELBBO Пациенти се Грижи за Безбедноста Подигнат

DEN 767.76
Достапност
Залиха

УДОБНОСТА & БЕЗБЕДНО, СЕКОГАШ : Како безбедносна контрола за спречување на стариот човек напред лизгање или да падне на количка, ова KELBBO количка seatbelt е направена од страна на најтешките 600 D оксфорд ткаенина за безбедност ефект.Оваа количка сигурносен појас ги собере сите количка, електрични колички, дома столици, авионски седишта, воз седишта, но не и одговара за Мобилност помош.СТАРИ И ПАЦИЕНТОТ МОРА да HAVES : На количка сигурносен појас е САД-дизајниран мултифункционален појасот за стари лица.Седиштето појас за инвалидска количка е во голема идеален за постари лица, бремени, неопределени, и други пациенти кои страдаат од напади, спазмите, или се изложени на ризик да падне надвор од својата инвалидска количка.Пренослив дизајн, исто така, е наменета да се земе за надворешна употреба или за патување користи.ЗОШТО ТОЛКУ СЕ ЧУВСТВУВАТЕ?Две против пролизгување ленти дизајн на инвалидска количка се подигнат спречува подлога од лизгање да пазуви, надградби удобноста на инвалидска количка се подигнат за корисниците на инвалидска количка појаси за да се спречи лизгање беше создадена за безбедност.Лесно да се носат и прилагодување на ремени со универзална тока дека е едноставно да се лизга вклучено или исклучено, повеќе флексибилни и издржливи.ОДГОВОРНОСТ Е #1 : Ние се грижиме за старите' безбедноста толку многу, така што ние ги направивме KELBBO.Ние носат само на најдобар квалитет на инвалидска количка се подигнат за да се спречи лизгање за време на превоз на стари лица, со посебни потреби, неподвижни & породилно пациенти.Безбедноста На Прво Место – Тока До Пред Да Се Прошетаат!Оние кои страдаат од спазмите, напади, или оние кои се во ризик да падне надвор од својата инвалидска количка.НА KELBBO ПРЕДНОСТ : Во KELBBO, ние веруваме дека длабоко во светот на доброто, беа се стари среќен доведува до посреќен живот.Навистина се грижите-слободен САД Бренд за стари производи.Ние можеме да ве уверам дека секој дел на тоа е во согласност со сертификат за безбедност и карактеристики воздухот пропустливост.Тоа е единствениот начин на кој ние може 100% да се обезбеди нашите семејства, пријатели, и нашите бебиња навистина може да уживаат најбезбедните супериорни производи во фер цена.KELBBO Количка Појасот Медицински Ремени за Врзување на Пациентите се Грижи за Безбедноста Подигнат Стол Половината Круг Рака за Стари (19 * 7.9 инчен).

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа