.

.

Pardecor Кристал Applique Булчински Sash Појас Булчински Појас Свадба Појас Свадба Sash Кристал Sash Кристал Појас Свадба Фустани

Pardecor Кристал Applique Булчински Sash Појас Булчински Појас Свадба Појас Свадба Sash Кристал Sash Кристал Појас

DEN 286.56
Достапност
Залиха

Кристал Applique.Увезени.Кристал Applique.Кристал Applique затворање. √ Големини -Кристал applique size 8.8x6.4 инчен(22cmx16cm),Доаѓа со бела и боја на слонова коска бела лента.Одлична за правење убав прилог за да булчински свадба gown ремени или деверуша кристал фустан sashes. √ Добра Материјали - Кина AAAAA кристал rhinestones, многу јасно и светкавиот, светла бисери и монистра, сребро канџи, парична казна дизајни и убави модели. √ Исклучително Искра - кристално е светкавиот, убава и згодна, не изгледа евтини на сите, ќе ги надмине вашите очекувања. √ Употреба Метод - Топла топи лепило лепак подлога, железо На / Топла Фиксна / Залепени / Пораби На кристал кристал applique. √ Најдобар Подарок за Bridals - Кристал appliques е најновиот тренд и одлично embellishments за различни прилики, особено булчински свадба за да помогне да се добие внимание и комплименти.Предмети детали : 100% Чист рачно изработени 1)Големина : Како оглас испратени 2)Техника : да се Шие на, на Железо.Сите рачно изработени од страна на нашите работници. 3)Материјали : Кинески Одделение AAAAA Rhinestones, Лепило подлога, Метални канџи, Бисери,Organza, Стаклени монистра 4)Тоа НЕ е готов sash појас, тоа е beaded кристал апликација, но можете да го користите да се направи sash појас, совршен за DIY љубовник.Она што може да се користат applique за -Свадба sash ремени, Булчински жартиера, Headdress, Цвет девојка кошница, Чевли, Кеси, Танц, Перформанс -Вечер gown фустан, модна ревија, дома декорација, свадба декорација торта -Вие само треба да се отвори вашиот ум и да биде свој облека дизајнер.Зошто нашите клиенти се допаѓа -Лесно да се шие на или на железо -Нов дизајн, Кинески одделение AAAAAA кристал, pellucid и блеснаа. -Цената не може да биде поразен, трошат помалку трошоци да се добие еднаков квалитет applique свадба од продавницата ЗАБЕЛЕШКИ : 1.Ве молиме овозможи 1-3cm (0.4-1.18") разликата се должи на прирачник за мерење и мали варијации на боите за различни екранот поставување 2.Поради тоа што е рачно изработени објект, кристал може да падне понекогаш поради долги транспорт(Тоа е ретко се случи), постојат некои дополнителни rhinestones за вас поправи, тоа е лесно да се работи со него Совети : Како да се користи оваа прекрасна applique : ) 1. Да остане здрав.Подобро шиење на тоа со игла. 2. Пегла на Фустан Чекори : 1) Да се Постават вашиот applique на рамна површина; 2) да се Стави на "iron на хартија" на лепило на applique; 3) ги Покрие платно за да ја хартија; 4) Вжештени железни да 100-120℃; топлина страна на "iron на хартија" на хартија свадбата кристал applique, сјајот фустан ремени, beaded булчински sash, spakle кристал фустан sash ремени, applique sash, кристал појас, кристално појас, кристал applique,натпревар фустанот совршено за матурска, деверуша фустан, венчаница,причинска фустани, породилно облекува,вечер или партии.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа