.

.

KNIPEX Tools - 3 Дел Кобра Клешти Сет (7, 10, & 12) (002006US1)

KNIPEX Tools - 3 Дел Кобра Клешти Сет (7, 10, & 12) (002006US1)

DEN 1780.80
Достапност
Залиха

Оптимизиран форма вилица ќе зафат круг, квадрат и хексадецимален облик материјал.Светот е водечки бренд во клешти денес, Knipex е фокусирана на работата, услугата живот, и ергономија на својата tools, со цел да ги исполни високите очекувања на професионални корисници.Со безбедноста на својот прв приоритет, Knipex е дизајниран вграден во краен случај стража која го спречува крв плускавци на вашата страна.Прецизноста и непречено движење на пешаците.Дополнително, Cobras новите редизајнирани на вредноста дава повеќе грчевито држејќи се за капацитет од претходните модели.10-инчен клешти (87 01 250; за да ги видите поголеми).Удобноста Контрола На Два Боја Двојна Компонента Се Справува.Кобра пумпа за вода клешти се изработени од хром vanadium електрични челик, иновативен висока алуминиум, нафта калено челик што овозможува долговечност.Само позиција на горната вилица на работното парче, притисни на копчето, се приспособат на отворање и затворање на долната вилица. Густав Пуч поставување на неговите гради сопствена продавница во Cronenberg (сега предградие на Вупертал), а компанијата сега е воден од страна на четвртата генерација на семејството.Понекогаш даваме нашата клешти навистина тешко време.Со Knipex Кобра пумпа за вода клешти, можете едноставно позиција горната вилица на работното парче, притисни на копчето, и затворање на долната вилица.Ние се обидуваме да ги уништи нив да дознаете она што ги прави добро и долготрајни.Ние ги разгледување на овие теми, ние истражувања, ние се тестира, и ние ги подобриме нашите клешти.И вие исто така ќе бидат во можност да се каже збогум на крв плускавци ќе го добиете со други грчевито држејќи се клешти.На аглите, острината, цврстина, жилавост на сечење на рабови.Ова значи дополнителен напор како ние треба да прецизност фабрика на занитвам до неколку hundredth милиметри.Knipex исто така, изгледа тесно, во мали детали.Грчевито држејќи се за површини со посебни појачани заби, заби цврстина приближно 61 HRC обезбедува ниска носат и сигурна потпора.Се справи со Должина : 0.3 парче сет ќе се справи со цевка капацитети од 1-1/4" 2".12-инчен клешти (87 01 300; за да ги видите поголеми).Нема повеќе време одзема тест-прилагодување за да се постигне правилна големина.Тоа е причината зошто ние буквално го даде копија : ние се гради тоа директно врз клешти.Патентирана push копчето систем (поглед поголеми).Единствена авто-заклучување на вредноста и индукција појачани грчевито држејќи се за забите значи дека откако ќе го поставите, тоа останува.Само позиција на горната вилица на работното парче, притисни на копчето, се приспособат на отворање и затворање на долната вилица.Само заклучување на цевки и ореви (приказ поголеми).Прецизноста и непречено движење на пешаците.Сето тоа започна уште во 1882 година, кога C.Кутија-Заеднички Дизајн е Многу Стабилен Затоа што на Двојно за корисникот.Гарда Го Спречува Прсти Тоа Да Биде Сериозна.Само позиција на горна вилица за работа парче, притисни копче на клешти и да се движат блиску долната вилица.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа