.

.

Коста Фарми Мачка Дланка Chamaedorea cataractarum во Décor Колонист, 3-Нога, Живеат Затворен Растенијата

Коста Фарми Мачка Дланка Chamaedorea cataractarum во Décor Колонист, 3-Нога, Живеат Затворен Растенијата

DEN 1175.76
Достапност
Залиха

Прекрасна houseplant, Мачката Дланка има богата зелена, fanning fronds; работи добро со повеќето боја шеми, и дланката е класичен текстура овозможува да ја природно се вклопуваат во повеќето дом-оркестарот стилови.Користете дланки да се пробие до делот на празен ѕид, да се пополни празен агол, да омекне рабовите на windows или мебел, или да се однесуваат како жива скулптура на крајот од страна на маса.Расте најдобрите во близина на Источниот или Западниот прозорец.Вода кога на врвот неколку инчи на почвата се исуши.Висина на превозот е околу 25 Инчи висок, мери од дното на тенџерето на врвот на растението.Бродови во лесен, 10-инчен оркестарот колонист; направени од 100% рециклираат #5 материјал.За да се избегне вода spillage, овој сад нема дупки.Автентични Коста Фарми бренд растенија се одгледуваат во премиум почвата со бавно ослободување на ѓубриво и имаат Коста Фарми логото на садови.Се погледне за бродови и се продаваат од страна за да се обезбеди што се добива Коста Фарми бренд премиум растенија.Големина : 3-Нога Мачка Дланка | Стил : Бело-Природни Décor Колонист Houseplants имаат магичен квалитетот на правење на било кој простор се повеќе покани, и тоа ги прави идеален décor предмети за домови и канцеларии.Коста Фарми е секогаш работи на сними нова фабрика збирки што се направи полесно за вас да се избере на растенија кои се во право за вас.Се погледне за нашите Costa Фарми бренд на сите наши производи.Нашите стручни лозарите стори сé за да одберете растенија, кои се слични на оние кои се на сликата.Ние рака ги собереш и внимателно пакет секое растение.Имајте на ум дека фабриката ќе примите може да биде варијација врз основа на достапноста и време од годината.Додадете мали растенија како декоративни акценти или големи растенија како sculptural средства.Мали растенија add се појавува на живот за секоја соба во куќата.Поголеми растенија се создаде храбра изјава во вашиот дом.Со стотици растенија за да изберете од, има сигурни дека да се биде растенијата совршен за вашиот животен стил.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа