.

.

Памук Сјај Патување Pillowcase 12x16 Сет на 2 Деца Pillowcase Патент Затворање 800 Тема Брои Природен Памук Пакет на 2 Деца Патување Мини Перница Случај Сребро Цврсти

Памук Сјај Патување Pillowcase 12x16 Сет на 2 Деца Pillowcase Патент Затворање 800 Тема Брои Природен Памук

DEN 359.52
Достапност
Залиха

ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА : 100% Природен Памук Деца/Travel Pillowcases : 12" x 16" (2 Pillowcases) Патент затворање.Природен Материјал МЕКА 100% Природен Памук - 800 Нишка се Избројат, А Ткаенина Познат по Своите Луксузни Жалба И Висока Издржливост.Ултра мека и мазна.Перница опфаќа е Завршена Со Висока Јачина Крои да Одговараат на Ткаенина.НАЈДОБРИТЕ МАТЕРИЈАЛИ : Притискам во кревет со овие удобен, памук богата навлаки кои се супер меки, само совршен за пријатна ноќен сон.Меки и удобни овие страшни елита бела pillowcases се направени од 100% Природни памук.Со Т-800 Тема Смета, дека insures долготрајна издржливост, ова е супериорен квалитет кој е сигурен да трае!.ЛЕСНО се ГРИЖИ За : pillowcases се исчезнат, дамка, и кои го прават вие можете безбедно да се чисти.Машина за миење со ладна вода со слични бои.Топло железо, кога е потребно.Собори сува ниска.Не кајгана.Овие убави pillowcases се кожата пријателски, мека и направена да трае долго.СОВРШЕН ЗА ДАВАЊЕ на ПОДАРОК - спијат подобро и се будам секое утро чувство освежени и полни со енергија.Свилен мека и исклучителна, специјално ткаени ултра-фини памук sateen за врвен комфор pillowcases можете да ги најдете.Најдобро за секоја соба во вашиот дом - спалната соба, гостинската соба, детска соба, RV, одмор дома.Одличен подарок идеја за мажи и жени, Мајки и Татковци, на Вљубените, Ден на Мајката, Денот на Таткото, и на Божиќ. 100% Природен памук 800 тема смета деца патување навлаки се вистинската дефиниција на луксуз и удобност, Овие постелнина се некои од најбараните производи за остроумниот природен памук познавач и најдобрите хотели и ресорти во светот.Купување на овој навлаки за целосно ќе ја ревитализира вашата спиење искуство!Овие случаи се идеални за да се спарите со нашите природни памук листови, душек toppers, и луксузни утешители да им даде на вашата спална соба изгледаат и се чувствуваат на 5-ѕвезда хотел.Тие се 100% природен памук и на располагање во широк спектар на бои и големини!Зошто е природен памук, толку подобро за вашето навлаки ?Сосема едноставно, природен памук произведува повеќе влакна (до двапати онолку долго како стандардни памучни влакна).На подолги влакна или staples се лесно да се откачи во пофини смета предиво, и се претвори во softest ткаенина што некогаш ќе спијат под.Тоа е толку едноставно! "Ply" се однесува на бројот на предиво завиткани заедно во една нишка.Процесот на plying создава подебели теми, кои ќе влијаат на случаи се чувствуваат и издржливост.Пофини теми се овозможи поголема тема точки, што резултира во помек перница покрива со елегантен drape.Нашата Единствена ply случаи користите индивидуално, он-plied теми во процесот на ткаење, што резултира во полесен-тежина ткаенина со исклучителни drape и мекост.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа