.

.

Petri Садови со Капаци,30 Пакет 90mm Кол x 15mm Длабоко Пластични Стерилен Сад,100 Парчиња Пластични Трансфер Pipettes(3ml),за на Училиште,Лабораториски,Наука Проект,Клеточна Култ

Petri Садови со Капаци,30 Пакет 90mm Кол x 15mm Длабоко Пластични Стерилен Сад,100 Парчиња Пластични Трансфер Pipettes(3ml),за

DEN 239.76
Достапност
Залиха

【30 Пластични Petri Јадења】Совршено големина 90mm стерилни садови со капаци,многу погодна за одгледување на хранителни подлоги и растот на бактерии и мувла. 30 Пакет на 90mm дијаметар x 15mm длабоко petri садови со капаци. 【100 Пластични Трансфер Pipettes】100 Парчиња од 3ml за еднократна употреба дипломирал трансфер pipettes направи голема додадете за полнење.Трансфер pipettes се sterilized и спакувани во ист пакет со јадења.Јасно, мека и лесно да се притисне пластични pipette е одлична алатка за пренесување и за мерење на течности. 【Висок Квалитет】Специјален Материјал : Етилен оксид стерилизација, на petri јадења се направени од цврст, unvented, со капаци, лесен за употреба. 【Мултифункционален Употреба】Од petri јадења се направени од цврст, добра за лабораториска анализа,училиште науката проект,темата роденден,научни истражувања,семе одгледување,итн. 【Карактеристики】Petri јадења се погодни за многу ситуација,што може да се набљудуваат на семе или клеточна култура погодно,што етикета на јадења да се направи разлика нив.Пакет : 30 Пакет пластични petri сад со капаци;100 Парчиња од 3ml за еднократна употреба дипломирал трансфер pipettes.Големина : 90 x 15mm/3.54 x 0.6 инчен(Дијаметар x Длабочина).Материјал : Висок квалитет на полистирен пластика.Лесен и трајни со мазна површина,јасно тело.Совршен за на училиште науката експеримент,роденден,DIY подарок занаети,медицински лабораториски анализи,клеточна култура,растенијата помош.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа