.

.

Обликот На Моето Срце Sterling Silver 12 Месеци Срцето Ѓердан Создадени Birthstone Pendant Подароци За Жени

Обликот На Моето Срце Sterling Silver 12 Месеци Срцето Ѓердан Создадени Birthstone Pendant Подароци За Жени

DEN 479.76
Достапност
Залиха

Оваа љубов срцето ѓердан е направен од 925 фунта сребро и симулирани birthstones, кои се направени од високо-квалитет кубни циркон (јануари-Симулирани Гранат, февруари-Симулирани Аметист, Март-Симулирани Аквамарин, април-симулирани дијамант, Мај-Симулирани Смарагд, јуни-симулирани бисер, јули-Симулирани Рубин, август-Симулирани Peridot, септември-Симулирани Blue Sapphire, октомври-Симулирани Розова Турмалин, ноември-Симулирани Citrine, декември-Симулирани Сини Топаз).На Pendant : 0.39*0.67 инчен, вклучувајќи поставување.Синџир должина : 17.7 инчен, вклучувајќи фунта сребрена кутија Синџир.Вкупната тежина : 2.95 g.Љубовта на срцето ѓердан е докажано дека може да биде тело-safe по многу ригорозни контакт тестови.Без никакви штетни состојки, тоа е без никел, олово-бесплатно, кадмиум-слободни. 30 дена размена и целосна наплата политика е на располагање во случај на дефекти на фетусот или други прилики, подарок пакување е фаворизирана од страна на само ако праша.Овој исклучителен симулирани birthstone ѓердан е вашиот совршен подарок-давање избор, вие може да ја даде на некој што го сакаш, сопруга, пријателка, мајка, пријатели, како роденденски подарок или само обичен подарок, денот на вљубените подароци, мајки ден подароци, божиќ подароци, време на излагањето на вашиот длабока љубов.Вашите најблиски ќе сигурни дека за да се богатство тоа внимателно предизвика тоа е такво деликатно подарок.Симулирани Гранат носи луѓе со неодолива привлечност, среќа и вечна љубов.На симулирани Аметист може да се развие мудрост.Симулирани Аквамарин е произведен во дно, е суштината на seawater.симулирани дијамант е симбол на чиста љубов.Симулирани Смарагд претставува победа и успех, кој има репутација на "Среќа Камен".симулирани бисер е еден вид на накит кој го отелотворува енергија на месечината.Симулирани Црвено Ruby е уште позната и како "Гулаб со Крв.".Симулирани Peridot носи светлина и надеж на човештвото.Симулирани Sapphire симболизира лојалност, константност, љубов и искреност.На симулирани розова турмалин може да ги задржи луѓето среќни и удобно.Симулирани Citrine е симбол на мудрост и радост.Симулирани Сини Топаз е симбол на знаења и учење.Овој исклучителен симулирани birthstone фунта сребрен ѓердан е вашиот совршен подарок-давање избор, вие може да ја даде на некој што го сакаш, сопруга, девојка, пријатели, мамо, како роденденски подарок или денот на вљубените подароци, мајки ден подароци, божиќ подароци, време на излагањето на вашиот длабока љубов.Вашите најблиски ќе сигурни дека за да се богатство тоа внимателно да предизвика неговата таква деликатна подарок.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа