.

.

3M 4026 Круг-1.5-5 Природни Полиуретан Двојно Обложени Пена Лента, 200 Volts Dielectric Сила, 1.5 Должина, 1.5 Width (Пакување од 5)

3M 4026 Круг-1.5-5 Природни Полиуретан Двојно Обложени Пена Лента, 200 Volts Dielectric Сила, 1.5 Должина, 1.5

DEN 1185.60
Достапност
Залиха

Обично се користи за монтирање освежувачи на воздух и сапун точење.Висок стриже сила.Conformable пена конструкција за нерегуларни и неусогласеноста на супстрати.Најдобро одговара за внатрешни работи апликација или затскриена надворешна апликација.Изградени со висок степен на преработка и материјали во согласност сигурност и изградба на квалитетот. 3 M 4026 Лента е природна боја двојно обложени уретан пена лента.Изградени со conformable уретан пена превозникот, оваа лента се постигнува одлични сврзување дури и кога малку неправилни или неусогласеноста на супстрати се присутни.На оваа лента се карактеризира со висок стриже сила гума лепило и е најдобро одговара за внатрешна и заминаа надворешна апликација. 3 M Двојно Обложени Уретан Пена Лента 4026 е оф-бела, 0.0625 во. (1.6 мм) дебели, двојно обложени, отворете мобилен уретан пена лента што се нуди висок стриже сила.Тоа е идеален за апликации, како што монтажа внатрешни работи signage и плочките со имиња, заедно со сапун точење и освежувачи на воздух.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа