.

.

TapeCase 1/4-5-VF16W Пена Лента VF16W, 0.25 Широк, 5 yd. Должина, Бела

TapeCase 1/4-5-VF16W Пена Лента VF16W, 0.25 Широк, 5 yd. Должина, Бела

DEN 344.64
Достапност
Залиха

Одлична врска до метали и висока површинска енергија пластика.Филмот може да се metallized, удирани со тупаници или се формирани.Извонредна температура и хемиска отпорност.Одлични перформанси во ниски и високи температури; две лепило дебелина.Tape Case VF16 W лента е Бела, двострано винил пена лента се користи за оформување на постојан обврзници.Изградени со затворена клеточна структура, оваа лента е најдобро одговара да се обезбеди индустриското ниво запечатување, тапацир, и gasketing додека отпор на абсорпција на вода.Оваа лента е најчесто се користат во автомобилската, HVAC, електрични, и weatherproofing индустрии.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа