.

.

Aexit 5Pcs 5mm Лепливи Ленти Еден Двострано Силна Само Лепило Mylar Лента 50 МЕТРИ Должина Пламен Retardant Логото Пена Лента Лента Сина

Aexit 5Pcs 5mm Лепливи Ленти Еден Двострано Силна Само Лепило Mylar Лента 50 МЕТРИ Должина Пламен Retardant Логото

DEN 1406.40
Достапност
Залиха

Широко се користи во Трансформатор, мотори, кондензатори и други електрични и електронски компоненти на изолациони завој.Висока температура отпор, може да бидат отпорни на 130 степени.Излупете Сила : Помалку Од 250 N / М Дефект Напон : 5.5 KV.Пакет Содржина : 5 Pcs x Еден Двострано Силна Само Лепило Mylar Лента.Опис : Mylar лента, исто така познат како полиестер лента да полиестер филмот како супстрат, употребата на акрилна киселина отпор како пластика лепило, производот од обликот на високо, одлична отпорност на хемикалии, анти-агент и капацитет.Жолта, црна, зелена, сина, бела, транспарентни и различни бои, и може да издржи сечење и се носат, со отпор, карактеристиките на изолација.Широко се користи во Трансформатор, мотори, кондензатори и други електрични и електронски компоненти на изолациони завој.Висока температура отпор, може да бидат отпорни на 130 degrees Specification : Супстрат : полиестер film Thickness 0.06 мм, 0.08 mm и така on Width : 5mm Length : 50m Temperature : 130 CElongation : 100% Кора Сила : Помалку Од 250 N / MBreakdown Напон : 5.5 KVElectrochemical Корозија Коефициент : 1.0 Запаливост Оценка : 94 V-0 Has одлична отпорност на solvents Package Содржина : 5 Pcs x Еден Двострано Силна Само Лепило Mylar Лента.

Параметрите на стоката

Substrate:
polyester film
Thickness 0.06 mm, 0.08 mm and so on :
Width:
5mm
Length:
50m
Temperature:
130C
Elongation:
100%
Peel Strength:
Less Than  250N / M
Breakdown Voltage:
5.5KV
Electrochemical Corrosion Coefficient:
1.0
Flammability Rating:
94V-0
Has excellent resistance to solvents :
Package Content:
5Pcs x Single Sided Strong Self Adhesive Mylar Tape :

Подобро ви се допаѓа