.

.

Aexit 35mm x Лепливи Ленти 1mm Автомобил Возилото Само Лепило Шок Отпорни Пена Црвена Лента 10 Пена Лента Метри Должина

Aexit 35mm x Лепливи Ленти 1mm Автомобил Возилото Само Лепило Шок Отпорни Пена Црвена Лента 10 Пена Лента Метри

DEN 2032.80
Достапност
Залиха

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Sponge.Net Тежина : 87g; Пакет Содржина : 1 x Авто Лепило Пена Лента.Главната Боја : Црна, Црвена; Лента Ширина : 35mm/1.38".Лента Дебелина : 1mm/0.04"; Лента Должина : 10 Метри/ 33ft.Име На Производ : Само Лепило Пена Лента.Опис : Тоа може да се користи на вашиот вратите, багажникот, на покривот железнички, сончев покрив, campe_r врвот или на кое било место на друго место треба да се запечати.Оваа weatherstrip е поддржан од лепило, нема потреба за неуредна лепак или контактирајте со лепило, само тргни исклучите поддршка и install Ideal за внатрешна или надворешна употреба.Карактеристики : Ова е затворен мобилен сунѓерот neoprene дека нема да апсорбираат вода или масло.Тоа е често нарекуван како што се времето одземање или гума запечатување и првенствено се користи како запечатување лента за да го блокира воздухот, остатоци и влага.Neoprene соголување се користи за чување тела, бучава изолација, баласт, shockproof,проширување зглобовите на precast бетон и челик, HVAC и ладење, и е одличен вратата печат за камион и автобус тела.Едноставно тргни се назад на лагер да се изложуваат на лепило, од една страна, и важат за метал, пластика, дрво и други мазни површини.Таму може да биде толеранција од +/- 3/8 инчи од утврдената големина.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа