.

.

Керамички тави,Круг Печење Печење Служат Bakeware за Готвење, Кујна, Торта Вечера, Банкет и Секојдневна Употреба,15.5 x 10 инчен (Темно Сина)

Керамички тави,Круг Печење Печење Служат Bakeware за Готвење, Кујна, Торта Вечера, Банкет и Секојдневна Употреба,15.5

DEN 1247.76
Достапност
Залиха

Про-одделение Глазирани Керамички тави - Ова за печење се направени од издржлив, висока температура порцелан, Исклучително тешко глазура не нула и издржливи,Фурна безбедно до 600°C. Тоа исто така може да се користи во микробранова печка, фрижидер, дезинфекција кабинет и машина за миење на садови.Топло Совети - Ова за печење може да се transited директно од замрзнувачот до печка, служи храната на маса без да се менува контејнери.Но Не од загревање за ладење одеднаш,Нема директни оган и индукција шпорет.Ги задоволуваат Секојдневните Потреби - Овој круг тави е со големи димензии,(исклучува уши " големина)10 x 10 x 2inches, Две бои за вашиот избор,здрав и attractiveserve сад за пица, леб, тестенини, лазања, пилешко, печено, говедско месо, зеленчук и повеќе .Се пече, служи, продавница, и за да одмрзнете и сите во еден сад,да ги исполнуваат на вашиот различни потреби.Лесно Да се Чисти - Овој стаклен сад за печење е направен од висок квалитет на глазура,Тоа е мазна, беспрекорна површина,без разлика Дали сакате да се исчисти нив од страна на рака, или со вашата машина за миење садови, тоа не е важно бидејќи непречено порцелански текстура прави расчистување бриз.Среќен Клиент Guarantee - Ако некогаш имате проблем со оваа керамички bakeware,ние ќе го замени со нов.Ако не го сакаат овој производ, се вратат во било кое време за 100% не-кавга наплата.Со ова без ризик гарантира, едноставно додадете една до количката сега!.Се се уште барате доволно голема тави за вашето семејство?Оваа правоаголни тави е наменет за целото семејство,Димензии : (го исклучува ушите големина) : 13.5 x 10 x 3.2 инчи,Што може да се готви целата familys храна во еден тави.Овој стаклен сад за печење е направен од висок квалитет на глазура,Тоа е мазна, беспрекорна површина.Дали сакате да се исчисти нив од страна на рака, или со вашата машина за миење садови, што нема разлика, бидејќи непречено порцелански текстура прави расчистување бриз.Ова за печење се направени од издржлив, висока температура порцелан, Исклучително тешко глазура не нула и издржливи.Се се уште барате доволно голема тави за вашето семејство?Оваа правоаголни тави е наменет за целото семејство,Димензии : (го исклучува ушите големина) : 13.5 x 10 x 3.2 инчи,Што може да се готви целата familys храна во еден тави.Нашите тави беше направен во услови на 1000 ℃, па 600 ℃ е во ред, Како што знаете, на рерна во основа е околу 250 ℃, па можете да ја користите нашата печење со доверба.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа