.

.

DOWAN Керамички тави, 8x8 за Печење со Двојно Рачки, Керамички Рерна Bakeware - Квадрат тави за Gratin, Печено Месо, Лазања, Јадења, Пусти, Десерти, Надвор Бела

DOWAN Керамички тави, 8x8 за Печење со Двојно Рачки, Керамички Рерна Bakeware - Квадрат тави за Gratin, Печено

DEN 407.76
Достапност
Залиха

Идеална Големина Како тави : Ова керамички тави мерки 7.8 инчи во дијаметар и 2.6 инчи длабоки и 50-унца капацитети би можеле да се исполнат на секој од вашиот печење барања, како што се gratin, печено месо, лазања, јадења, пусти, десерти, пита.Здрав и Топлина-Трајни Керамички : На Печење е направен од високо-квалитетни порцелански дека за рерна толерира до 500°F. Секој сад што оди tableside е ќе остане топло со одлична топлина задржување.И, исто така, Безбедни за машина за миење Садови, Микробранова, Замрзнувач.Мазна Глазура, Не-Стап Дното : мазна глазура површината е не-леплива што го прави храна лесно да се извади.Тоа го прави белата лазања пан никогаш не излезе на стил.Двојно се Справи со Дизајн : Специјално дизајнирани со рачки, ова тави создава око-фаќање и визуелно привлечен деликатеси.Неговата ширина и deepness го подобрува вашиот зафат на оваа високо-перформанси класичен печење и двојки како водич за правење crusts.Лесно да се Оџакот издвои.Во голем сад, фрли јаболка со сок од лимон.Додадете шеќер мешавина; фрли на грбот. 2) На лесно floured површината, се тркалаат еден тесто за 1/8-во.-дебела круг.Место на пополнувањето.Трим, печат и flute раб.Намалување на цепнатинки во врвот.Победи на белка од јајце до foamy; четка над кора.Посипете со шеќер.Капак на работ лабаво со фолија. 3) да се Пече 25 минути подолго.Отстрани фолија; пече додека кора се златно кафени и пополнување е шампанско.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа