.

.

Силикони за Печење Мат Сет од 6, Храна Одделение за Печење мат, Не-Стап Обновливи Cookie Лист Облоги Отпорни на Топлина Силикони Тесто Мат & Црвена Силикони Четка - Counter М

Силикони за Печење Мат Сет од 6, Храна Одделение за Печење мат, Не-Стап Обновливи Cookie Лист Облоги Отпорни на

DEN 271.20
Достапност
Залиха

【Храна Одделение Силиконски】 Оваа силикони печење мат се направени од издржлив, флексибилни, храна одделение силиконски и fiberglass јадро, што значи дека нашите печење душеци се безбедни, не-токсични, Еко-пријателски и BPA free.Оваа силикони душеци безбедно да се користи за било кој тип на храна , тоа може да биде cookie печење мат , печива мат, или само за да се направи тесто,grantee вашата безбедна храна, одржување на вас и вашето семејство се здрави. 【Мулти Големина со Четка】Оваа силикони душеци има 4 парчиња:еден Печење Душеци (16.5" x 11 .6") ,еден Готвење Мат (11.8" x 8.3"), еден Круг Големина Торта/пица Мат (8.98" Диа), еден Квадратен Големина Торта Мат (8.3" x 8.3") и еден масло четка; Совршен за печење, месење, валање, бонбони/macaroon/тесто/колаче/пунџа/леб /пица. 【Не-стап и Лесен Чисти】 Нашата одлична храна силикони душеци има не-стап површина, лесно да се чисти, може директно да контакт за храна.И дури и кога путер паѓа на , тоа е исто така лесно да се чисти само измијте го со чиста вода или да се стави во машина за миење садови.Добар избор за празници/свадби/партии/годишнината храна мат. 【Трајни & Обновливи】На Силиконски печење душеци може да се користи илјадници пати!Како обновливи силикони мат ,тоа е флексибилен и лесен за чување.По мат е сушени, едноставно roll up и pop-во шкафот подготвен за следната употреба.Најдобра замена за пергамент или фолија. 【Микробранова & машина за миење Садови Безбедно 】Овие обновливи силикони печење душеци се отпорни на топлина од -40°F до 480°С, што ги прави безбедни за печка, шпорет, микробранова печка, па дури и машина за миење на садови.Ова го прави чистење брзо и лесно.Во меѓувреме, ние нудиме 1 Година Гаранција.Ако не сте задоволни со овој производ, ве молиме слободно да ни се обратите за помош.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа