.

.

Weldental Chewtab Нежно Паста За Заби Белење На Таблети Пеперминт Рефил

Weldental Chewtab Нежно Паста За Заби Белење На Таблети Пеперминт Рефил

DEN 226.80
Достапност
Залиха

Еко торби не се пластични.Тие се BPI-уверение compostable и да ги задоволи ASTM D6400 и D6868 стандарди. 180 таблети, спакуван 60 таблети на торба.Не-ГМО Ксилитол паста за заби таблети.SLS-слободни и Флуорид-слободни.Без непотребни состојки или спојници.Без груби абразиви.Сода бикарбона е ефикасна во отстранување на површинските дамки и има ниска триење.Сода бикарбона има RDA оценка на 7 на скала од 0 (низок) 250 (висок).Ако живеам во влажна клима продавница неотворена кеси во фрижидер.По отворањето на местото Chewtabs во чиста, херметички контејнер за да се избегне влага.Џвака Четка Насмевка.Природни состојки.Безбедно да се проголта.Хаос слободни.Произведени во Америка.Пријател на планетата.Нежно на забите и непцата.Вкус Име : Нане.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа