.

.

Чичко Хари Пеперминт Remineralizing Паста за заби | Природни Белење на Паста за заби Freshens Здив & Промовира Глеѓ | Вегетаријанска Флуорид Слободни Паста за заби (2 Парчиња)

Чичко Хари Пеперминт Remineralizing Паста за заби | Природни Белење на Паста за заби Freshens Здив & Промовира

DEN 359.52
Достапност
Залиха

Freshen здив без груби хемикалии.Сите природни alkalizing паста за заби е рачно изработени со користење на мешавина од билки, масла и репроматеријали, како минерална глина, морска сол и чиста растителни екстракти.PH балансирање.Глутен слободни, глицерин слободни и вегетаријанска храна. 2 пакет стаклени тегли, секој нето wt 3 мл.САД го направиле.Состојка листа е пократок, и како некои љубители тврдат, подобро.Чичко Хари паста за заби користи само природни состојки, без груби, е тешко да се изрече хемикалии.Состојки : ги Содржи бентонит глина, калциум карбонат, колоидната сребрена вода, морска сол, ionic минерали, семе од синап, етерични масла од пеперминт, еукалиптус, карамфил, wintergreen, и оригано.Како да го користите : Лажичка од тегла со вашата четка за заби или мали utensil.Четка за 1-2 минути, а потоа исплакнете.Користете го двапати дневно за најдобри резултати.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа