.

.

Арм & Чекан Стоматолошка Заштита Флуор Паста за заби, Однапред Чистење, Максимална Сила, Свежо Нане 6.3 оз (178 g) (Пакување од 3) - Пакување Може да се Разликуваат

Арм & Чекан Стоматолошка Заштита Флуор Паста за заби, Однапред Чистење, Максимална Сила, Свежо Нане 6.3 оз (178

DEN 352.32
Достапност
Залиха

Помага во спречување на расипување на забите со флуор.За оригиналниот сода бикарбона паста за заби, изберете РАКА & ЧЕКАН Стоматолошка Заштита.АРМ & ЧЕКАН Стоматолошка Заштита Паста за заби е преполна со повеќе сода бикарбона за повеќе чистење моќ.Вие ќе се чувствувате како што се четка, околу забите и непцата за да испорача напредни чистење помеѓу забите и заедно со непцето, за чистење можете да навистина се чувствуваат.На сода бикарбона, исто така, го неутрализира киселините кои го ослабуваат и еродира глеѓ.Плус, тоа содржи флуор да се заштити од кариес и зајакнување на емајлот.АРМ & ЧЕКАН Стоматолошка Заштита Паста за заби е преполна со повеќе сода бикарбона за повеќе чистење моќ.Вие ќе се чувствувате како што се четка, околу забите и непцата за да испорача напредни чистење помеѓу забите и заедно со непцето, за чистење можете да навистина се чувствуваат.На сода бикарбона, исто така, го неутрализира киселините кои го ослабуваат и еродира глеѓ.Плус, тоа содржи флуор да се заштити од кариес и зајакнување на емајлот.За оригиналниот сода бикарбона паста за заби, изберете РАКА & ЧЕКАН Стоматолошка Заштита.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа