.

.

BreraMilano. Panettone Grancioccolato. 1Kg (2.2 lb)

BreraMilano. Panettone Grancioccolato. 1Kg (2.2 lb)

DEN 1630.80
Достапност
Залиха

Brera Milano.Рафаело Panettone Grancioccolato.Рака завиткани.Еден panettone на 1 Kg (2.2 lb).Производ на Италија.Историјата на "Brera Milano 1930 ", всушност, датира назад кон подалечното минато.Како да се бајка, тоа е кажувал од страна на некои 1905 година, сепија фотографии кои ни ги испратите назад на златните години на Belle Epoque во Милано, и да се убави слики на жени завиткани во chiffon и fluttering деликатна чипка.Angelo Grioni имаше прво поставување во бизнисот, како сладкар во Преку Amerigo Vespucci, во Порта Nuova, во близина на старите простории на "Gazzetta dello Sport".Неговиот беше среќен брак, и пет деца беа родени.Антонио, единствениот син, врши на неговиот татко бизнис, кои тој се пресели Преку Франческо Hayez 8, но тоа беше благодарение на Роса и нејзиниот сопруг Agostino Panigada дека успешно спојување со Giovanni Cova, а сладкар и нивниот брат-во-закон, се одржа.Три од нив, вистински мајстор преработен, од ударот на гениј, одлучи да дом-направи "Panettone" торта по стариот Милан рецепт, според длабоко вкоренета Милан традиција . "Brera Milano 1930" оквалификува како "бренд обновување на традицијата" : со цел да се потврди и да се нагласи супериорноста на своите "de luxe panettone", рекламни постери беа заглавени илустрираат со фотографии на фасцинантна историја на "Panettone", која има и оттогаш се surmounted од страна на импресивен kingly круна.Со право, дека круната е сеуште сјае светло на "Brera Milano 1930" Бренд, непроменета во својата традиција, иако се во процес на постојана еволуција, како доказ дека вистинската извонредност трае со текот на времето".

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа