.

.

Bauli: Panettone Classico 90g Сет од 4 [ италијански Увоз ]

Bauli: Panettone Classico 90g Сет од 4 [ италијански Увоз ]

DEN 626.40
Достапност
Залиха

4 мали димензии традиционални италијански Божиќ колачи. 90g ( 3.17 мл ) секој - Вкупно 400g ( 12.7 мл ).Bauli е Италија Број 1 производител на одмор колачи.Производ на Италија.Bauli е Италија Број 1 производител на одмор колачи : Panettone, Pandoro и многу други производи кои се поддржани од страна на повеќе од осум децении искуство и со триумфот над еден голем предизвик : индустриска примена на природни leavening.Овие колачи се богати со високо квалитетни состојки како што се путер и свежи јајца, и се подготвени со користење на природни квас што ги прави мека и извонредна.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа