.

.

Giusto Sapore италијански Pandoro Премиум Гастрономски Леб 26.4 оз. - Традиционален Десерт - Увезени од Италија и Семејство во Сопственост

Giusto Sapore италијански Pandoro Премиум Гастрономски Леб 26.4 оз. - Традиционален Десерт - Увезени од Италија

DEN 1318.80
Достапност
Залиха

СЕМЕЈСТВОТО НАПРАВИ : Премиум гастрономски традиционални италијански Pandoro бренд кои се увезуваат и се направени во Италија.ЗА УПОТРЕБА : Прекрасен леб потекнува како италијански традиција, ужива во појадок време или како десерт.ПРОЦЕС : италијански Pandoro Panettone е висеше наопаку, додека за ладење да се зачува својата domed обликот и светлината текстура.ТРАДИЦИИ : Служел како посебни третира за Божиќните и за Велигденските празници.ПАРОВИ : прекрасно со кафе, топло какао или слатко вино.Giusto Sapore Традиционалните Panettone е слатка италијански леб дека потекнува во Милано, која датира уште од 15 век.Во купола во облик на десерт е светлина, грациозен, и често исполнет со суво грозје и candied портокалови лушпи, што го прави вкусна воодушеви со кафе, чај, топла какао, или слатко вино.Традиционално се подготвува како главен празник за време на Божиќ, Нова Година и Велигден, овој сладок леб леб може да се сервира година.Уживам во тоа обична, тост со путер и шеќер во прав, или, со дарежлив dollop на mascarpone сирење.Giusto Sapore Традиционалните Pandoro е слатка италијански леб дека потекнува од Венето, која датира уште од 17 век.Во купола во облик на десерт е светлина, грациозен и dusted со шеќер во прав да личи на снежните врвови на италијански Алпи во текот на зимата.Традиционално се подготвува како главен празник за време на Божиќ, Нова Година и Велигден, овој сладок леб леб може да се сервира година.Уживајте во неа рамнина со кафе, чај, топла какао, или слатко вино.Giusto Sapore е panettone исполнет со фстаци, крем е вкусна преземање на традиционалните слатки италијански леб познати во Европа и пошироко.Во купола во облик на десерт е лесна и воздушеста, да се прави тоа decadent воодушеви со кафе, чај, топла какао, или слатко вино.Нашите шарени пакет доаѓа пре-завиткани во убаво брендирани пакување, опремено со светла зелена лак.Овој објект е совршен подарок за храна во вашиот живот, Тајна на Дедо мраз, а водителка, а housewarming партија, и повеќе.Giusto Sapore е panettone полнат со чоколадо чипови е вкусна преземање на традиционалните слатки италијански леб познати во Европа и пошироко.Во купола во облик на десерт е лесна и воздушеста, да се прави тоа decadent воодушеви со кафе, чај, топла какао, или слатко вино.Нашите шарени пакет доаѓа пре-завиткани во убаво брендирани пакување, опремено со темно кафеава боја лак.Овој објект е совршен подарок за храна во вашиот живот, Тајна на Дедо мраз, а водителка, а housewarming партија, и повеќе.Овој прекрасен леб потекнува како италијански Традиција, ужива во појадок време или како десерт.Мекото и грациозен леб е исполнет со суво грозје и candied портокалови лушпи.Им служи на Обична или тост со путер и шеќер во прав.Парови прекрасно со кафе, топло какао, или една чаша слатко вино.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа