.

.

Tita италијански Vergani Малина Panettone, Milanese Радост, Кадифена Текстура, Бело Чоколадо Парчиња, Мулти-Користете [Леб Пудинг, Кукла, Слоевит Колачи], Хранливи, Нето Количина: 1

Tita италијански Vergani Малина Panettone, Milanese Радост, Кадифена Текстура, Бело Чоколадо Парчиња, Мулти-Користете

DEN 935.76
Достапност
Залиха

Неверојатни Слатка Сад : На кадифена и мазна текстура на бело чоколадо поврзана со сочни малини прави Vergani Panettone луксузна италијански десерт.На Малина Panettone со светлина вкус на белиот, чоколадото е исклучително вкусна и совршен за Божиќ партија слатко јадење.Разноврсна одмори плата : На Малина Panettone не е само вкусно, но, исто така, е информиран.Можете да се обидете правење леб пудинг, кукла, кригла колачи, или обложени колачи.Можете исто така парче Чоколадо Panettone, капка лажичка на сладолед, и на врвот, и со тоа на секој од вашиот омилен сируп.Здрава Munching : за Разлика од усна-звучен и сочни вкус на малини, тие имаат повеќе здравствени придобивки премногу.Омега-3 масните киселини се спречи ризикот од срцев удар и други срцеви болести.Таа, исто така помага во контролирање на крвниот притисок и го регулира шеќерот во крвта.Стилски Пакување : Tita италијански е Vergani Малина Panettone има паметни пакување што го прави совршен подарок за Божиќ прилика.Пакетот е погоден и лесен што го прави искуството мазна.Италијански Блаженство : Спакувани и да ти донесе од Италија, Малина Panettone ви дава автентични вкусови поврзана со бело чоколадо парчиња се стопи да ги задоволи вашите желби.Tita италијански е Vergani Малина Panettone доаѓа во полн елегантен пакет за да ги задоволи вашите слатко и желби.Го стопи вкус на бела чоколада помеша со вкусна Panettone дава на егзотични и апетитот вкус.Ова ви дава смирувачки можност да вкусат традиционални и вистински вкусови на Милано, Италија кој се прославува во целиот свет.Ги задоволи вашиот вкус пупки со сладост на бело чоколадо со Vergani е Малина Panettone.Додадете лажичка од ванила сладолед прелиена со цреши или чоколадо сируп.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа