.

.

HVF1206T5002FE, Res 1206 50К Ohm 1% 0.3 W ±100ppm/°C Силикон Подлога SMD најголемиот Дел (10 Предмети)

HVF1206T5002FE, Res 1206 50К Ohm 1% 0.3 W ±100ppm/°C Силикон Подлога SMD најголемиот Дел (10 Предмети)

DEN 1425.60
Достапност
Залиха

Набавувач : Ohmite Дел No : HVF1206 T5002 FE Ro HS : Да HTS : 8533210030 COO : CH ECCN : EAR99 : 25 Случај Големина : 1206 Моќ Оценка : 0.3 W Отпорност Вредност : 50 KOhm Толеранција : 1 % Температура Коефициент : ±100 ppm/°C, Температурата на работа : -55 на 200 °C Пакување : најголемиот Дел Единица Мерка : По Секоја Погледнете Повеќе.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа