.

.

DMISOCHR Краток Куче Поводник со Удобна Рачка, Рефлексивни Мека Најлон Тешки Куче Поводник за Обука, Одење, 12, 18, 24 Краток Доведе Куче Поводник за Мали, Средни, Големи Куч

DMISOCHR Краток Куче Поводник со Удобна Рачка, Рефлексивни Мека Најлон Тешки Куче Поводник за Обука, Одење, 12,

DEN 263.76
Достапност
Залиха

DMISOCHR куче поводник е одличен краток куче поводник.Во преполната места или зафатен улиците, 6-нога куче поводник може да биде опасно.Овој краток куче поводник може совршено да го контролирате вашето куче од ваша страна, и да се задржи на далечина од други кучиња, кога е потребно да се избегне конфликт, или да се спречи куче од јадењето на нечисти отпадоци од земјата.Големината и Ткаенини : Овој краток влечење јаже е направен од мек најлон, силен, издржлив и не е лесно да се скрши.Постојат 3 големини може да биде избран (12", 18", 24"), погоден за мали, средни и големи кучиња.Едни кратки куче поводник со тешки-должност вртливата кука за да се спречи куче од блокадата од бегство, овозможувајќи ви за подобра контрола на вашето куче и да се заштити неговата безбедност.Мека Рачка : Ова доведе куче поводник со поместена, мека и ергономски широк справи.Дури и ако сте одење на отворено за долго време, вашите раце ќе не чувствуваат уморни.Во исто време, тоа може да се ублажи влече штета предизвикана од ненадеен водење на вашето куче.Персоналните Дизајн : Ова куче поводник со 2 рефлексивни ремени, кои може да се рефлектираат светлина во слабо средина, дури и ако тоа е одење во текот на ноќта, тоа може да работи многу добро.Покрај тоа, шевови на поводник усвојува посебна слика-осум шевови на технологија за да се направи поводник посилни.Одлично за Обука : Овој краток куче поводник можат да го контролираат куче во рамките на одреден опсег и може да се користи за да се обучуваат вашето куче, како што се седи долу, тресење на рацете, итн.Таму исто така е дебел прстен на справи.Можете да тока снек пакети, преносни куче чинии, итн.на кружниот за полесно обука на куче.Големина : 12" | Боја : Чиста Црна.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа