.

.

Soeos Chinkiang Оцет 18.6 fl мл (550ml), Кинески Црн Оцет, Xiangcu Оцет, Традиционалните Црни Кинески Оцет, Zhenjiang Црн Оцет, Zhenjiang Xiangcu, Црна Ориз, Оцет, Кинески Оцет.

Soeos Chinkiang Оцет 18.6 fl мл (550ml), Кинески Црн Оцет, Xiangcu Оцет, Традиционалните Црни Кинески Оцет, Zhenjiang

DEN 201.36
Достапност
Залиха

ОНА што Е CHINKIANG ОЦЕТ : Zhengjiang оцет е некој вид на Кинески црн оцет исто така познат како Црно Ориз, Оцет.Направен од ферментиран разни зрна како црна леплива ориз или редовни glutinous ориз.СПЕЦИФИЧЕН ВКУС : Богата, луто, и курва вкус, понекогаш и со навестување на сладост.Тоа има ферментирани malty вкус и вуди карактер, кои се разликуваат од светло обоени и овошен ориз, оцет.РАЗНОВРСНА УПОТРЕБА : добро работи како готвење сос за braised јадења или како потопување сос за кнедли и морски плодови, и добар начин да се укине глупак супа.ВОЗРАСТ И ФЕРМЕНТИРАН : се направени од различни житарици и е на возраст до боја се врти темно кафени или темно црна.Оцет е бесплатно на било colorant.SOEOS зема вашето задоволство како наш највисок приоритет.Дозволете ни да знаеме во секое време за прашања и грижи, како што ние го цениме вашиот глас да се направат нештата десно.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа