.

.

CAVALIERE 30 Спектар Худ Ѕид Монтирани Бранеа од Нерѓосувачки Челик Кујнски Пропустливи 900CFM

CAVALIERE 30 Спектар Худ Ѕид Монтирани Бранеа од Нерѓосувачки Челик Кујнски Пропустливи 900CFM

DEN 5567.76
Достапност
Залиха

900 CFM : Повеќе моќни тогаш повеќето конкуренти, оваа издувниот систем е направен за тешки готвење која се отстранува маснотии, мириси и потенцијално токсични загадувачи од воздух во вашата кујна.Комерцијални одделение тешки 19 мерач нерѓосувачки челик изградба е не-магнетни и ' рѓа доказ со брусен заврши. 6" инчен круг ducting доаѓа од врвот на опсег хауба и прилагодливи оџак accommodates 8' ft до 9' ft таванот.Ако вашиот плафон висина е над 9' фт, а потоа на повисоко оџак проширување.Дизајниран со една комора центрифугални компресор.На ниво на бучава е на 32 децибели на најниската поставување и 72 децибели на највисоката брзина на прилагодување.Лесен за Користење : 6 брзина нивоа се контролирани од страна на допир чувствителни електронски контролен панел овозможува едноставни оперативни користење на опсег худ.Две LED светилки поставени на предната страна на опсегот худ се обезбеди доволно осветлување за вашиот целиот cooktop површината.Филтрација Систем : Нерѓосувачки челик одбивни филтри се многу издржливи, машина за миење садови безбедно и полесно да се чисти овозможувајќи за ефикасна ниска одржување.САД врз основа на клиентите тим за поддршка. 5 Година Ограничена Гаранција - сигурен 5 годишна гаранција на сите наши спектар капи заедно со исклучителни САД врз основа поддршка на корисниците на системот.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа