.

.

Игри Работилница Warhammer 40,000 Команда Издание Стартер Кутија

Игри Работилница Warhammer 40,000 Команда Издание Стартер Кутија

DEN 3366.00
Достапност
Залиха

Комплет Вклучува : Оваа група вклучува 10 Necron Воини, 3 scarab роеви, Кралската Шефе, 3 Skorpekh Уништувачи, 3 Outriders, Necron Доминирам, 5 Напад Intercessors, 3 Outriders, Primaris Поручник и Primaris Капетан.Карактеристики : Карактеристики на двострано играта табла, push-одговара терен, коцки, 2 владетели, и Команда Прирачник со мисии.На 184-страница правило книга ќе ви помогне во изучувањето на игра.Игра Собирање : Овие минијатури се од Warhammer 40,000 игра колекција.Unpainted и Бара Собрание : Овој комплет доаѓа unpainted и да бара од собранието.Бои се продава одделно.Warhammer 40,000 Команда Издание од Игри Работилница е крајната стартер сет за добивање во 9. издание на Warhammer 40,000. Комплет Includes This сет вклучува 10 Necron Воини, 3 scarab роеви, Кралската Шефе, 3 Skorpekh Уништувачи, 3 Outriders, Necron Доминирам, 5 Напад Intercessors, 3 Outriders, Primaris Поручник и Primaris Капетан.Features Features двојно-еднострани играта табла, push-одговара терен, коцки, 2 владетели, и Команда Прирачник со мисии.На 184-страница правило книга ќе ви помогне во изучувањето на игра.Модели бараат собранието и сликарство.Бои и алатки се продава одделно.*Забелешка : За 12+.Не се погодни за деца под 36 месеци.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа