.

.

Уникатен Loom Versailles Колекција Традиционални Класични Medallion Мотив Област Килим (6' 0 x 9' 0 Правоаголни, Бургундија/ брегот на слоновата)

Уникатен Loom Versailles Колекција Традиционални Класични Medallion Мотив Област Килим (6' 0 x 9' 0 Правоаголни,

DEN 1116.00
Достапност
Залиха

Полипропилен.Увезени.Куп : Полипропилен - Поддршка : Јута - Ткаат : Машина Ткиво (Моќ Loomed) - Направени Во : Турција.Големина во ФТ : 6' 0 x 9' 0 - Големина во СМ : 185 x 275 - Куп Висина & Дебелина : 1/3" - Бои : Бургундија, слонова коска, Тен, Зелена, Кафеава, Праска, Чеша, Terracotta.Лесен-за-чистење, отпорни на дамки, и не се пролее - подлога (килим подлога) се препорачува за да се спречи лизгање и лизгање.Лесно за чистење, само следете ги овие упатства : додека е кратко-куп, затворен килим, ние препорачуваме место чистење со решавање и редовна правосмукалка и се препорачува - можете да го користите тепих почиста (shampooer), но тоа треба да бидат исушени веднаш и рамномерно.Во случај на набори - се тркалаат килим во спротивна насока, додека примена на притисок на руг - се на работ, флип тоа каде постои браздата, и полека повлечете го килим назад, додека примена надолен притисок врз браздата.Големина : 6' 0 x 9' 0 Правоаголна | Item Облик : Правоаголни | Боја : Бургундија/ слонова коска.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа