.

.

Мажите Polka Точки Сатен Cravat Врски Жакард Ткаени Формално Само Ascot од Kihatwin

Мажите Polka Точки Сатен Cravat Врски Жакард Ткаени Формално Само Ascot од Kihatwin

DEN 335.76
Достапност
Залиха

Микрофибер,Полиестер.Увезени.Бизнис модата шамија ascot, Должина : 114cm(44.88"), најширока : 15cm(5.96"), narrowest : 5cm(2") Материјал : нега-слободен микрофибер полиестер свила, Хемиско чистење, ниска температура за пеглање.Оваа ascot е погодна за секоја прилика работа, свадба, датумот или партија.Најдобар подарок сет за сопруг, татко, дечко, брат, младоженецот и groomsmen.Класична комбинација на бои во модерна polka dot за дизајн!Моделот на мали бели точки не е печатен, но беше ткаени во ткаенина.Тоа е совршен игра на домот, бои со современ дизајн.Оваа ascot вратоврска е најдобро да се совпадне со тен, морнарица, или сиви костуми.Она што го прави овој ascot вратоврска толку уникатен, е бела polka dot моделот што не е отпечатени на свила, но наместо ткаени во ткаенина - процес кој е познат како Жакард ткаат.Ascots од страна на дизајнерот се рачно изработени од почеток до крај.само најдобрите микрофибер се користи што е прво да се намали од страна на страна, а потоа рака-пораби во едно убаво парче уметност.Што треба да се чувствуваат, да носат, и се врзува за еден од Kihatwin е ascot врски целосно да го цениме.Машка облека често покажуваат еден вкус и личниот стил.Тоа треба да бидат повеќе внимателни да изберете ascot врски, ако сте за да присуствуваат на формални прилики.Kihatwin обезбеди широк спектар на стилски и за мажите кои ќе ве остават расипани за избор.Пребарувате ascot врски во Kihatwin, имаме се што треба да се пополни вашиот плакар за секој прилики.Уживајте во вашиот среќен време со дами со носење на нашите деликатни клипинг мажите одговара и кошули, како и стилски мажите врски.Свитка вратоврска во половина да се најде на средината.Место на средината на вратоврска против грлото со секоја од лабава завршува над рамената и виси надолу твојот грб.Донесе на крајот на врзуваат, тоа е над вас, лево рамо околу задниот дел на вратот и над десното рамо.Должината на вратоврска треба да drape над десното рамо и на градите.Се движат дел од вратоврска на вашиот десно рамо околу задниот дел од вратот и го донесе над вашиот лево рамо, па двата краја на вратоврската се на градите.Подигнете двата краја на вратоврската и да го положат пошироката крајот текот на потесен крајот да направи "X" форма.Помине пошироката заврши преку јазот помеѓу вратот и "X" форма.Се повлече во поширокиот крај на врска преку дупка додека тоа е сит, но не се тесни.Шират ткаенина така го опфаќа потесен дел одоздола.Навивам и завршува во вашата кошула и пената до јазолот малку да се направи тоа puffier.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа