.

.

Мажите Polka Точки Сатен Cravat Врски Жакард Ткаени Формално Само Ascot од Kihatwin

Мажите Polka Точки Сатен Cravat Врски Жакард Ткаени Формално Само Ascot од Kihatwin

DEN 335.76
Достапност
Залиха

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.Микрофибер.Увезени.Бизнис модата шамија ascot, Должина : 114cm(44.88"), најширока : 15cm(5.96"), narrowest : 5cm(2") Материјал : нега-слободен микрофибер полиестер свила, Хемиско чистење, ниска температура за пеглање.Оваа ascot е погодна за секоја прилика работа, свадба, датумот или партија.Најдобар подарок сет за сопруг, татко, дечко, брат, младоженецот и groomsmen.Ова рачно изработени cravat карактеристики луксузен foulard микрофибер во морнарица со класичен бел polka точки.Тоа е совршен за време на викендите или за да додадете контакт на стил за секоја работа облека.Елегантен човек dapper омилени, мека ascot вратоврска е suave алтернатива за традиционалните заврзана neckwear.Оваа морнарица и бела забележан парче е никогаш не-датум толкување; носат со свежи бела кошула за уредни уште кул свадба гостин ансамбл.На ascot е класична фигура на машка formalwear што се носи во место на еден вратоврска.На ascot е поширока од еден вратоврска и врзан во голем, потечени јазол.На ascot се носи над кошула јака наместо под допаѓа на тај.Можете да тај вашата вратоврска во ascot за сличен изглед.Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.Машка облека често покажуваат еден вкус и личниот стил.Тоа треба да бидат повеќе внимателни да изберете ascot врски, ако сте за да присуствуваат на формални прилики.Kihatwin обезбеди широк спектар на стилски и за мажите кои ќе ве остават расипани за избор.Пребарувате ascot врски во Kihatwin, имаме се што треба да се пополни вашиот плакар за секој прилики.Уживајте во вашиот среќен време со дами со носење на нашите деликатни клипинг мажите одговара и кошули, како и стилски мажите врски.Свитка вратоврска во половина да се најде на средината.Место на средината на вратоврска против грлото со секоја од лабава завршува над рамената и виси надолу твојот грб.Донесе на крајот на врзуваат, тоа е над вас, лево рамо околу задниот дел на вратот и над десното рамо.Должината на вратоврска треба да drape над десното рамо и на градите.Се движат дел од вратоврска на вашиот десно рамо околу задниот дел од вратот и го донесе над вашиот лево рамо, па двата краја на вратоврската се на градите.Подигнете двата краја на вратоврската и да го положат пошироката крајот текот на потесен крајот да направи "X" форма.Помине пошироката заврши преку јазот помеѓу вратот и "X" форма.Се повлече во поширокиот крај на врска преку дупка додека тоа е сит, но не се тесни.Шират ткаенина така го опфаќа потесен дел одоздола.Навивам и завршува во вашата кошула и пената до јазолот малку да се направи тоа puffier.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа