.

.

Мажите Polka Точки Сатен Cravat Врски Жакард Ткаени Формално Само Ascot од Kihatwin

Мажите Polka Точки Сатен Cravat Врски Жакард Ткаени Формално Само Ascot од Kihatwin

DEN 1298.40
Достапност
Залиха

Микрофибер,Полиестер.Увезени.Бизнис модата шамија ascot, Должина : 114cm(44.88"), најширока : 15cm(5.96"), narrowest : 5cm(2") Материјал : нега-слободен микрофибер полиестер свила, Хемиско чистење, ниска температура за пеглање.Оваа ascot е погодна за секоја прилика работа, свадба, датумот или партија.Најдобар подарок сет за сопруг, татко, дечко, брат, младоженецот и groomsmen.Прекрасен пурпурна polka точка ascot вратоврска.Тоа е материјал што не е печатени но ткаени - додавање убава текстура, погусто се чувствуваат, и совршен drape на овој ascot.Без оглед како ќе се одлучат да го носат ова, вие секогаш ќе изгледате елегантно и шик кога спортски оваа вратоврска.Бидејќи ова е потемна боја, ние ве советуваме да го ограничи ова ascot се врзуваат за ноќно настани само.Тоа ќе се погледне неверојатно ако се спарени со темно сива боја на волна одговараат и бела или лаванда фустан, кошула.Секој ascot вратоврска е направен од чисто Жакард ткаени микрофибер - а ткаенина која има богата сјај и дебел и луксузен се чувствуваат.Ќе забележите exclusiveness на Chevalier вратоврска прв пат ќе се носат еден.Машка облека често покажуваат еден вкус и личниот стил.Тоа треба да бидат повеќе внимателни да изберете ascot врски, ако сте за да присуствуваат на формални прилики.Kihatwin обезбеди широк спектар на стилски и за мажите кои ќе ве остават расипани за избор.Пребарувате ascot врски во Kihatwin, имаме се што треба да се пополни вашиот плакар за секој прилики.Уживајте во вашиот среќен време со дами со носење на нашите деликатни клипинг мажите одговара и кошули, како и стилски мажите врски.Свитка вратоврска во половина да се најде на средината.Место на средината на вратоврска против грлото со секоја од лабава завршува над рамената и виси надолу твојот грб.Донесе на крајот на врзуваат, тоа е над вас, лево рамо околу задниот дел на вратот и над десното рамо.Должината на вратоврска треба да drape над десното рамо и на градите.Се движат дел од вратоврска на вашиот десно рамо околу задниот дел од вратот и го донесе над вашиот лево рамо, па двата краја на вратоврската се на градите.Подигнете двата краја на вратоврската и да го положат пошироката крајот текот на потесен крајот да направи "X" форма.Помине пошироката заврши преку јазот помеѓу вратот и "X" форма.Се повлече во поширокиот крај на врска преку дупка додека тоа е сит, но не се тесни.Шират ткаенина така го опфаќа потесен дел одоздола.Навивам и завршува во вашата кошула и пената до јазолот малку да се направи тоа puffier.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа