.

.

Мажите Polka Точки Сатен Cravat Врски Жакард Ткаени Формално Само Ascot од Kihatwin

Мажите Polka Точки Сатен Cravat Врски Жакард Ткаени Формално Само Ascot од Kihatwin

DEN 335.76
Достапност
Залиха

Микрофибер.Увезени.Бизнис модата шамија ascot, Должина : 114cm(44.88"), најширока : 15cm(5.96"), narrowest : 5cm(2") Материјал : нега-слободен микрофибер полиестер свила, Хемиско чистење, ниска температура за пеглање.Оваа ascot е погодна за секоја прилика работа, свадба, датумот или партија.Најдобар подарок сет за сопруг, татко, дечко, брат, младоженецот и groomsmen.Скок започнете ја вашата омилена машка облека изгледа страна accessorizing со овој шик и кул Домати Црвени Mens Ascot Врска со Бела Polka Точки од Kihatwin Модна Етикета.Црвениот + бела комбо работи и со grays, navys, блуз и белци!Ќе бидете изненадени од флексибилност на овој тренд поставување на опремата.Оваа ултра убав додаток е класично кул парче дека е многу шарени и забавно.Тресењето на вашиот сина моќност одговара со овој dapper polka точка вратоврска.Ascot врски биле еднаш стилски додаток носи со било sartorially-пријателски господин.Мажите носат нив до овој ден, иако.И нема причина некој ascot вратоврска не може да се носи случајно како секојдневен додаток да може да се надополнуваат вашиот изглед.Тоа е обично некој додаток за добро облечен маж.Имате само што влегов да го направи тоа право.Машка облека често покажуваат еден вкус и личниот стил.Тоа треба да бидат повеќе внимателни да изберете ascot врски, ако сте за да присуствуваат на формални прилики.Kihatwin обезбеди широк спектар на стилски и за мажите кои ќе ве остават расипани за избор.Пребарувате ascot врски во Kihatwin, имаме се што треба да се пополни вашиот плакар за секој прилики.Уживајте во вашиот среќен време со дами со носење на нашите деликатни клипинг мажите одговара и кошули, како и стилски мажите врски.Свитка вратоврска во половина да се најде на средината.Место на средината на вратоврска против грлото со секоја од лабава завршува над рамената и виси надолу твојот грб.Донесе на крајот на врзуваат, тоа е над вас, лево рамо околу задниот дел на вратот и над десното рамо.Должината на вратоврска треба да drape над десното рамо и на градите.Се движат дел од вратоврска на вашиот десно рамо околу задниот дел од вратот и го донесе над вашиот лево рамо, па двата краја на вратоврската се на градите.Подигнете двата краја на вратоврската и да го положат пошироката крајот текот на потесен крајот да направи "X" форма.Помине пошироката заврши преку јазот помеѓу вратот и "X" форма.Се повлече во поширокиот крај на врска преку дупка додека тоа е сит, но не се тесни.Шират ткаенина така го опфаќа потесен дел одоздола.Навивам и завршува во вашата кошула и пената до јазолот малку да се направи тоа puffier.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа