.

.

CRESS 20 Листови Помине Foils Мермер Цвет Gilding Шема Помине Уметност Трансфер Налепница DIY Додатоци за Жени, Девојки Manicuring Декорации

CRESS 20 Листови Помине Foils Мермер Цвет Gilding Шема Помине Уметност Трансфер Налепница DIY Додатоци за Жени,

DEN 191.76
Достапност
Залиха

Пакување : 20 листови/set мермер злато лист помине фолија трансфер налепници, шарени бои, модерен и убави модели за вашите нокти мода и уметност.Лесен за Користење : Притиснете помине фолија на ноктите по примена на ноктите foils лепак, Во само неколку секунди, ќе може да се добие парична казна помине уметност дизајн.Погоден за професионални и почетник употреба.Високо-квалитетни ПВЦ, не-токсични, еколошки и кожа-friendly помине foils налепници, безбедни за двете деца & возрасните да го користите.Ве потсетам : Лепак трансфер помине foils во собата, треба да се комбинираат со некои помине фолија лепак.Работи одлично на УВ гел лак, гел ноктите екстензии, голи ноктите.Погоден за лажни нокти и природни нокти.Ултра-тенок луксузни нокти foils помине уметност резерви се најдобриот подарок за вашите пријателки, девојки, ќерка, сопруга и мајка ти за роденден, жените ден, денот на мајката, семејството или собирање на дар.Опис на производот Функција : 100 Percent сосема нов.Може да се користи за УВ ноктите.Помине Дизајн Налепници се создаде совршена мешани метали заврши за било полски боја. (Темен лак е подобро) Помине Фолија може да се отстрани лесно со лак смена.Спецификација : Количина : 20 Листови/Set Мермер Фолија Помине Уметност Дизајн Налепница Шема : Како што сликите покажуваат Големина : Како слики покажуваат Како да го користите : 1. Подготви вашата ноктот со обликување, туркање кутикулите назад, и отстранување на сите масла. 2. Се применува база на грб и да чекаат за да го сув. 3. Се применуваат лак (темна боја е подобро), се чека тоа да се исуши. 4. Се применуваат помине фолија лепак, се сече парче фолија (само доволно голема за нокти), притиснете го на вашите нокти.Различни бои на foils може да се меша на ноктите. 5. Отстрани фолија и фолија модел треба да се држат до вашиот ноктите.Ако малку се водат за исчезнати, се однесува само на горниот слој на дел не се земаат и повторете го чекор.4.

Параметрите на стоката

Quantity:
20 Sheets/Set Marble Foil Nail Art Designs Sticker Pattern

Подобро ви се допаѓа