.

.

Ranvo криво Клешти, Челик Практични Накит Одлуки Клешти DIY Лесни Пролет Нежна Текстура за Дома

Ranvo криво Клешти, Челик Практични Накит Одлуки Клешти DIY Лесни Пролет Нежна Текстура за Дома

DEN 302.16
Достапност
Залиха

Криво клешти посебно дизајниран за изработка на накит, за 43mm / 1.69 во клешти главата големина и 120mm / 4.72 во должина.Направени од високо квалитетен челик, одличен материјал, силни и издржливи, нежна текстура и компактна големина.Може да се намали, клип и правец 0.1 mm метална жица нежно.Особено погодна за репарација, накит преработка, модел на одлучување.Лесни пролет дизајн, лесно да се отвори и залак, ергономски дизајн, може да се користи за да се спречи замор.Исто така може да се користи за електронска индустрија, што се користи за да ги исправи жица, направи форми или десно агли на жица.Функција : 1. Криво клешти посебно дизајниран за изработка на накит, за 43mm / 1.69 во клешти главата големина и 120mm / 4.72 во должина.2. Лесни пролет дизајн, лесно да се отвори и залак, ергономски дизајн, може да се користи за да се спречи замор.3. Може да се намали, клип и правец 0.1 mm метална жица нежно.Особено погодна за репарација, накит преработка, модел making4. Исто така може да се користи за електронска индустрија, што се користи за да ги исправи жица, направи форми или десно агли на жица.5. Направени од високо квалитетен челик, одличен материјал, силни и издржливи, нежна текстура и компактна големина.Спецификација : Предмет Тип : криво Pliers Material : Челик Употреба : Клешти залак е уредни и тесни, може да биде нежно се намали, клип, ветер 0.1 mm метална жица, итн., многу погодна за позема, свиткување, сечење и други прецизен operations Pliers Глава : Прибл. 43mm / 1.69 in Total Должина : Околу. 120mm / 4.72 во Пакет Листа : 1 x Клешти.

Параметрите на стоката

Item Type:
Bent Nose Pliers
Material:
Steel 
Usage:
Pliers bite is neat and tight, can be gently cut, clip, wind 0.1mm metal wire, etc., very suitable for grasping, bending, cutting and other meticulous operations
Pliers Head:
Approx. 43mm / 1.69in
Total Length:
Approx. 120mm / 4.72in
Package List:
1 x Pliers :

Подобро ви се допаѓа