.

.

Canon EOS M200 Mirrorless Дигитална Камера со 15-45mm Леќа + 32GB Картичка, Tripod, Случај, и Повеќе (18pc Пакет)

Canon EOS M200 Mirrorless Дигитална Камера со 15-45mm Леќа + 32GB Картичка, Tripod, Случај, и Повеќе (18pc Пакет)

DEN 13896.00
Достапност
Залиха

Оваа Ал Разновидноста Камера Пакет Вклучува : преминат преку 32 GB Class 10 SD Мемориска Картичка, 49mm УВ (Ултра Виолетова) Филтер , 49mm Лале Навој Леќа Хауба , Делукс Камера Gadget Торба , 50 инчи Професионални Tripod , Леќа Пенкало , Леќа Компресор, Леќа Капа Чувар + Nikon Оригинална Батерија, Полнач , Око Првенство , Вратот Рака , Леќа & Тело Капи + 1 Година Продавачот Испорачува Гаранција : .Canon Eos M200 Камера Тело(Меѓународна Верзија) - 24.1 ПРАТЕНИК APS-C CMOS Сензор, DIGIC 8 Слика Процесор, 3.0" 1.04 м-Dot 180° Навалите екран осетлив на допир, UHD 4 K и HD 720p120 Снимање на Видео , Dual Пиксели CMOS БОЛЕСТ, Вграден Wi-Fi со NFC, Bluetooth, Изградена-во поп-ап блиц.Вклучени со камерата тело е разноврсна стандарден зум EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 Е STM леќа, што обезбедува 24-72mm еквивалент фокусна должина, опсег.Три aspherical елементи помогне да се контролира хроматските аберации и нарушувања во текот на зум опсег и оптимизиран леќа поставеност работи за да се намали светкаат и ghosting.Оптички Стабилизатор на Сликата работи за да се минимизира појавата на камерата се тресат до 3.5 запира.Dual Пиксели CMOS БОЛЕСТ нуди мазна и брзо фокусирање на перформансите на сличен начин како една видео камера стекнува фокус.Овој систем ги интегрира две одделни photodiodes во рамките на секој пиксел за да се обезбеди широк и густа мрежа на фаза-откривање, собирање на елементи низ поголемиот дел од сликата сензор за да се намали фокус лов за побрзо, повеќе директна контрола на фокус поставеност.Вграден Wi-Fi со NFC овозможува лесно безжична споделување на двете фотографии и филмови на поврзани мобилен уред, Bluetooth овозможува поврзување на паметен телефон или таблет за брзо споделување на слики меѓу уреди, како и далечински управувач способности.Особено елегантен и импресивно разноврсна, црна Canon EOS M200 мешавини широк спектар на снимањето способности со секојдневна форма фактор.Покажување на 24.1 ПРАТЕНИК APS-C CMOS сензор и DIGIC 8 слика процесор, на M200 овозможува висока резолуција на фотографии снимање заедно со 6.1 fps континуирано снимање стапка и широк ISO 100-25600 чувствителност опсег за да одговараат работат во различни conditions Manufacturer Вклучени Items Canon EOS M200 Mirrorless Дигитални Camera Canon EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 Е STM Lens Canon ЛП-E12 Литиум-Јонска Батерија Pack (7.2 V, 875m Ah) Canon Батерија Полнач LC-E12 за Батеријата Пакет ЛП-E12 Canon Р-Ф-4 Камера Капак (Тело Ззп) за EOS M Mirrorless Camera Canon EM-200 DB Вратот Strap Limited 1-Година Продавачот Испорачува Гарантниот Пакет се Вклучени Items Transcend 32 GB SD-Картичката.Делукс Камера Gadget Торба.50" Tripod.49mm УВ Филтер.49mm Навој Лале Hood Lens Чистење со Четка Пенкало.Леќа Чистење Компресор.Леќа Капа Чувар.Ал Разновидноста Микро-Влакна Ткаенина за Чистење.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа