.

.

FastUU 6‑во‑1 Мултифункционален Колосек, GPS Брзинометар Tachometer Voltmeter Вода Temp Гориво Ниво на Притисок на Маслото Колосек, Водоотпорен Анти‑Магла Комбо Мерач за Автомоб?

FastUU 6‑во‑1 Мултифункционален Колосек, GPS Брзинометар Tachometer Voltmeter Вода Temp Гориво Ниво на Притисок

DEN 2226.96
Достапност
Залиха

【6‑ВО‑1 МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН】Оваа 6‑во‑1 мултифункционален мерач е универзално погоден за автомобили, чамци, јахти.Тоа може да прикаже GPS ПРЕБАРАЈ : 0-600 км/ч, брзина на моторот : 0-9999 ВРТЕЖИ во минута, моторот притисок на маслото : 0-10 BAR, моторот температура : 40-120℃, батеријата напон : 9-32 V, гориво ниво : 0-100% , вкупно мотор часа. 【ВОДООТПОРЕН, АНТИ‑МАГЛА И АЛАРМ ФУНКЦИЈА】Овој мултифункционален мерач има IP67 водоотпорен и анти‑магла функција, не грижете се за влијанието на лоши временски услови.И функцијата на аларм функција : црвениот аларм светлина ќе флеш кога постои аларм. 【НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК】На мултифункционален брзинометар користи супериорен 316 од не ' рѓосувачки челик материјал, кој е пламен retardant, сигурен и издржлив.Овој мултифункционален tachometer поддржува 9‑32 VDC работен напон, ‑30‑80℃ температура на чување, 0‑10 BAR моторното масло притисок. 【4 ВИДОВИ ФАКУЛТАТИВНА】Црна бирате 0-190Ω(ЕУ Стандард), црна dial 240-33Ω(НИ Стандард), бела бирате 0-190Ω(ЕУ Стандард), бела dial 240-33Ω(НИ Стандард), мерач е со дијаметар од околу 85mm / 3.3 во. 【ВРСКА】црна жица : земјата (-); Црвено жица : 9-32 VDC (+); Сино жица : RPM сигнал; Жолта жица : вода /температурата на маслото сигнал; Бело јаже : притисок на маслото сигнал; Сина жица : гориво ниво сигнал.Спецификација : Состојба : 100% сосема new Item Тип : Мултифункционален gauge Material : 316 од не ' рѓосувачки steel Optional Бирате Боја : Црна, white Optional Тип : 0-190Ω(ЕУ Стандард), 240-33Ω(НИ Стандард)Дијаметар : Прибл.85mm / 3.3 in Application : Погоден за автомобили, бродови, yachts Alarm Режим : Црвеното Светло за Аларм Flashes Function се Прикаже : GPS ПРЕБАРАЈ : 0-600 км/h Engine Брзина : 0-9999 RPMEngine Притисок на Маслото : 0-10 BAREngine Температура : 40-120℃Батеријата Напон : 9-32 VFuel Ниво : 0-100% Вкупно Мотор Часови : 0.0-9999.9 hours Sensor Грешка Alarm Alarm Message1. Притисок на маслото сензор исклучување, низок притисок alarm2. Вода-масло сензор на температура на исклучување, висока температура alarm3. Низок напон alarm4. Ниска гориво ниво alarm Input Параметар Брзина Односот се Прилагодува Опсег : 1.0-360.0 Притисок на Маслото Сензор : 10-184ΩTemperature Сензор : 301-22ΩFuel Ниво Сензор : 0-190Ω/240-30ΩEnvironmental Operating Напон : 9-32 VDCPower Потрошувачка :

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа