.

.

Genmitsu CNC Рутер Машина 3018-PROVer+Алуминиумски Z Оската Вретено Моторни Монтирање, 300-500W Вретено Носителот

Genmitsu CNC Рутер Машина 3018-PROVer+Алуминиумски Z Оската Вретено Моторни Монтирање, 300-500W Вретено Носителот

DEN 8639.76
Достапност
Залиха

Она што ќе добиете за : 1 BUC Genmitsu CNC Рутер Машина 3018-PROVer со GRBL Присутен Контрола, Ограничување Прекинувачи 1 BUC Genmitsu Алуминиум Z Оската 300-500 W Вретено Држачот.На 3018-PROVer е најновата верзија на 3018 Десктоп CNC DIY Комплет Серија.Сега Пред насобраните и да нема гужва со собранието преземање на помалку од 30 минути излезе на box.Class почетната вредност доби дури и полесно е да се користи.Уште врз основа на отворен код Grbl v1.1 PROVer зачекори до повеќе моќни, но молчи Toshiba TB6 S109 возачи со додадена живот и перформанси, заедно со додадена Optocouplers да се заштити вашиот плоча од тешко се запира, без ризик од штета и да ги елиминираат сигнал шум за повеќе во согласност проекти и долговечност.Ја преземат контролата на вашиот 3018-PROVer Десктоп CNC машина со контроли на дофат на вашите прсти.На 1.8" display јасно ќе се прикаже readouts и да се обезбеди упатство за контрола на вашиот мил без било кој компјутер.Ако проектот излегува од страна на PROVer има итен стоп контрола што се многу видливи и лесно да пристапите за итно исклучување на вашата машина. 300-500 W Вретено Носител : Сите Метал дизајн, пад на надградба подготвени.Дали одговара на вашата PROVer/3018-PROVer Mach3 акции бои со елоксирани сина позлата.Тоа е практична и идеална за Genmitsu 3018-PROVer, 3018-PROVer Mach3 и 3018-MX3. Може да се одржи на моторни цврсто да се зголеми стабилноста и намалување на бучава.Ограничување прекинувачи и линеарни лагери се претходно инсталирани.SPECIFICATIONEffective Гравирање Област : 260 x 155 x 35mm(10.2 x 6.1 x 1.4")Големината на Рамката : 400 x 330 x 240mm(15.7 x 13.0 x 9.4")Рамка Материјал : Aluminum Z-Оската Компонента Материјал : ABSSpindle : 775 мотор, 12 V~24 V, 10000 ВРТЕЖИ во минута;Номинална моќност : 60 W; Максимална моќност : 120 WStep Мотор : 1.3 А, 12 V, 0.25 Nm вртежен момент (во 2.2-lb)Вежба Битови : Совет 0.1 mm, 20 степени, со Дијаметар од 3.175 mm Supported оперативен СИСТЕМ : Windows XP, Windows 7 32/64 битови, Windows 8, 10 Windows, Linux, MAC OSSoftware : Grbl контрола(Свеќа) Напојување : 24 V/5 A, со CE, FCC & PSE certifications Perfect за : Хобисти, Crafters, Woodworkers, Индустриски Дизајнери, Воспитувачи, Инженери, Jewelers и повеќе!ОНА ШТО СЕ ВКЛУЧЕНИ?1 x 300-500 W Вретено Holder1 x 3018-PROVer CNC Рутер Машина (Некои делови треба да се собраа)1 x Алатки Box1 x Завртка/Орев Додатоци Box1 x Присутен Контролен Модул.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа