.

.

Tevedin Мини мултифункционален фреза workbench за Дома Мултифункционален Крстот Лизгачки Worktable со Три Т Облик на Жлебот Вежба Притиснете Табела менгеме на назад За DIY Стру?

Tevedin Мини мултифункционален фреза workbench за Дома Мултифункционален Крстот Лизгачки Worktable со Три Т Облик

DEN 1031.76
Достапност
Залиха

【Сигурен】Tevedin мини мелничката worktable е составен од неколку прилагодливи dovetail слот алуминиум легура композиции, може да гарантира минимален простор и да се обезбеди прецизност. 【Стабилна】Со три Т облик на каналите, стандардна големина е 15x8x6mm.Скалата е во предниот дел на подвижен позиционирање.Ќе слајдови прилично стабилна и мазна по подмачкано. 【Применливи】Оваа мини мелничката табела е погоден за Мал Вежба, Вежба Притиснете и Вежба Заградата серија.Тоа исто така може да се примени на други соодветни машини.Многу погодна за рачно изработени производство за дома. 【Точноста】На X оската Y оска растојание е 200mm, мозочен удар е 50mm.Нула вредноста handwheel ротира круг на 1.25 mm.Со решетки е еднаков на 0.05 mm. 【Спецификација】Материјал : Алуминиум Легура, Големина : 310 * 90mm * 78mm, X-Рута : 200mm, Y-Рута : 50mm, на Растојание од каналите : 34mm, Скала патување : 1.25 mm (круг), од 0,05 mm (една ќелија), База на теренот:102mm.Оваа worktable е дизајниран да работи со клупата вежба и не мелничката прецизни мелничката работа.Како што е точно и ранливи алатки па ве молиме имајте во safe оперативните барања и да го користите овој производ правилно и со грижа за целта за која е наменет : ⭐се Инсталира и да се поправи работата клупата на Овој производ е дизајниран за работа со клупата вежба, па тоа може лесно да се поправи тоа на мини клупата вежба со одредување на завртки и навртки. ⭐Set скала скала прстен на рака воланот е rotatable и е на располагање за да го поставите '0' кога не преминувањето на клупата.Покрај тоа, таму е подвижен владетел кој може да се прилагоди X оската. ⭐Се прилагоди железнички јазот По долго време да го користите, ќе може да се најдат таму е голема или мала празнина во клупата, па треба да го користите прилагодувањето на завртка за да го ресетирате јаз.Можете да ја олабави Орев 36 (што е наведено во упатството), се приспособат на завртка 34/35 за да го поставите јаз, и потоа се вртете назад орев повторно.Забелешка : Не завртка прилагодување вртете премногу тесна, во спротивно може да предизвика некои оштетување на железница.Пакет содржи : 1*Worktable 1* упатство Додатоци:Завртка и орев:Одредување на клупата на воена вежба или rack.Хексадецимален клуч : Прилагодување gap Fixing плоча:Одредување на работа парче.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа