.

.

3M 201+ Општа Употреба Маскирање Лента, 3 Инчи x 60 Метри, Тен

3M 201+ Општа Употреба Маскирање Лента, 3 Инчи x 60 Метри, Тен

DEN 2251.20
Достапност
Залиха

Општи внатрешна употреба.Светлината-да-медиум должност.Мазна и conformable.Стапчиња со доверба на широк спектар на површини.Лесен-за да се справи, се применува и да се отстрани во едно парче. 3 M Општа Употреба Маскирање Лента 201+ е дизајниран да се врати на лента што има силно за општа внатрешна употреба, мала до средна должност.Неговата неслободна, растворувач-слободен лепило формула прави тоа стапови веднаш да повеќето површината вклучувајќи метал, гума, стакло, дрво и пластика, додека отстранува чисто во едно парче без лепило остатоци.Withstands површинска температура од 200 степен Целзиусови / 93 степен Celcius за 30 минути.Тоа се согласува да неправилни површини, солзи лесно да и се спротивстави на slivering.Ниска развивам сила овозможува брза примена и подобрување на ракувањето.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа