.

.

[ праска и ] Балерина Лицето Маска Лист за Деца, Деца | Лицето Маска направена со Памук (5pcs)

[ праска и ] Балерина Лицето Маска Лист за Деца, Деца | Лицето Маска направена со Памук (5pcs)

DEN 407.76
Достапност
Залиха

ИМААТ НЕКОЈА ЗАБАВА ▶ Дизајниран розова балерина маска која може да уживате во маскирани топката.Нека е за нега на кожата радосно како да се приклучи танцување партија!.СВЕТЛО & УБАВО се ВКЛОПУВААТ ▶ Навлажнувачки и смирувачки деца се соочуваат со маска на состојба која лесно прегратки на кожата.Мини големина за Деца + маска, нежно гушкање кожата, па деца може да остане активен при маската дава убавина и забава.ПРИРОДНА НЕГА на КОЖАТА ▶ 100% чист памук заверена од LOHAS (начин на Живот На Здравјето И Одржливост), Природен памук која е третирана, без користење на било хемикалии, па тоа е безбедно за дете кожата, Направени со 87% природни состојки & EWG Зелена одделение состојки, Завршен иритација на кожата тест (во КОРЕЈА, САД).КАКО ДА се КОРИСТИ ▶ Зајакнување кожа на лицето по чистење, земете маска лист и рамномерно место на лицето, додека избегнување на око и усна област.Отстранете ја маската лист по 10~20 минути и нежно допрете останатите суштината да се апсорбираат.Се ПРЕПОРАЧУВА ВОЗРАСТ ▶ По 4 години (големината на маска лист е развиена за по 4 години деца). [ НАШИОТ БРЕНД ПРИКАЗНА ] "праска и" е развиен од страна на професионалци за мајки и деца.Да ги задоволи своите мајка, ние само го користите безбедни состојки за деца, за да ги задоволи децата љубопитност за козметика, ние обезбеди луксузен дизајн и мајка срцето, па деца може да се користи лесно со забава! "праска и" е козметички бренд направена од козметички експерти за деца кои почнуваат да имаат интерес во убавина.Тоа е благ козметика со мајка ми е на ум.Врз основа на мајка е безбедно рецепт, вклучувајќи дизајн елементи како што се додатоци дека децата се допаѓа, ние препорачуваме производи како најдобар подарок за вашите деца. [ СОСТОЈКА ЗАБЕЛЕШКА ] "за Вода, Dipropylene Гликол, Triglycereth-26, Methylpropanediol, Глицерин, 1,2-Hexanediol, Hydroxyacetophenone, Hydroxyethylcellulose, Аргинин, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer,Алантоин, Ethylhexylglycerin, Натриум Hyaluronate, Disodium EDTA, Dipotassium Glycyrrhizate, Polyglyceryl-10 Laurate, Polyglyceryl-10 Myristate, Butylene Гликол, Citrus Limon (Лимон) Овошен Екстракт,Centella Asiatica Екстракт, Розмаринус Officinalis (Рузмарин) Leaf Масло, Здравец Maculatum Масло, Цитрус Paradisi (Грејпфрут) Тргни Нафта, Melaleuca Alternifolia (Чајно Дрво) Leaf Масло, Caprylic/Capric Триглицериди,Хидрогенизирани Lecithin, Phaseolus Radiatus Никне Екстракт, Глицин Soja (Соја) Никне Екстракт, Triticum Vulgare (Пченица) Никне Екстракт, Oryza Sativa (Ориз) Микроб Екстракт, Sesamum Indicum (Сусам) Никне Екстракт,Butyrospermum Parkii (Шеј) Путер Екстракт, Ceramide НП, Холестерол".

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа