.

.

Челичната Машина Завртка, Цинк Позлатен Заврши, Круг Главата, Филипс Диск, ги Исполнува ASME B18.6.3, 1/4 Должина, Целосно Навој, #2-56 unc завршетоци со Теми (Пакување од 100)

Челичната Машина Завртка, Цинк Позлатен Заврши, Круг Главата, Филипс Диск, ги Исполнува ASME B18.6.3, 1/4 Должина,

DEN 153.60
Достапност
Залиха

Челик често се користи во апликации каде сила е примарен.Цинк позлата отпорен на корозија и има рефлективна изглед.Филипс диск има x-облик слот дека прифаќа Филипс возачот и е дизајниран за да се спречи преку-затегнување.Круг главата има domed форма.Ги исполнува ASME B18.6.3 спецификации.Челичната машина завртка има цинк позлатен заврши и тркалезна глава со Филипс диск, и ги исполнува Американското Општество на Машински Инженери ASME B18.6.3 спецификации.Челик често се користи во апликации каде сила е примарен.На цинк позлата нуди отпорност на корозија и рефлексивни изглед.На Филипс диск има x-облик слот дека прифаќа Филипс возачот и е дизајниран да им овозможи на возачот да се лизга надвор од главата, да помогне да се спречи над-затегнување и оштетување на конец или fastener.Круг главата има domed форма.Машина завртки се навој сврзувачки елементи кои се обично се користи со ореви или drilled и прислушувани (навој) дупки.Машина завртки се достапни со различни главата форми, кои се утврди како на завртката се поврзува со парење површина, и се вози стилови, што се утврди типот на возачот се бара за инсталација и отстранување на завртка.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа